PRVAŠIĆI #4: Hermesu derbi neporaženih, luda tricaška utakmica Jazina, Krševan Klarica MVP kola

Odigrano je 4.kolo u Prvoj ligi.

Nakon 4.kola Prve lige ostala je samo jedna neporažena momčad, a to je Hermes Analitica, koja je slavila u derbiju kola protiv Dinama. Analitičari su imali +20 na poluvremenu, a onda su gotovo sve skoro prosuli, s obzirom da je Dinamo došao na samo -2, ali momci u crveno-bijelim dresovima novom su dobrom serijom riješili pitanje pobjednika i ostali i dalje neporaženi. Županijski derbi igran je na Sokolani, gdje je Ribola dočekala Omiš i tek u posljednjoj četvrtini slomila žilave goste, dobivši taj period igre 28:11. Kaštelani su došli do treće pobjede, dok je Omiš ostao na samo jednoj nakon četiri kola.

Jazine su dočekale Zapruđe u svojoj dvorani i već u prvom poluvremenu pokazali da su tricaški raspoloženi, a potpuno su se razigrali u drugom dijelu utakmice te na kraju ubacili čak 16 trica i tako došli do pobjede, druge u sezoni. Kvarner je stigao do treće pobjede u sezoni na gostovanju u Samoboru. Riječani su dobro odigrali prvo poluvrijeme, u trećoj četvrtini malo zastali, no uspjeli su u posljednjoj četvrtini iskontrolirati igru, svesti domaćina na samo 7 poena za deset minuta i uzeti pobjedu.

Bosco nije imao previše problema na svom terenu protiv Amfore, a već do poluvremena momčad Ivana Tomasa je imala +15. U drugom su poluvremenu prednost još i povećali, preko 20-tak razlike i vrlo rano riješili pitanje pobjednika. U posljednjoj utakmici, u nedjelju, Dubrovnik je ugostio Medveščak, koji je čak nakon prvog poluvremena imao +6 i bio na putu da ostvari prvu pobjedu u novom društvu. No, u trećoj četvrtini, domaćin se potpuno razigrao, dobio taj period igre sa 18 razlike (29:11) i tako goste ostavio bez šansi za pobjedom.

1.Maksim Matulina (Jazine-Zapruđe)-10 poena (5/11 šut), 5 skokova, 12 asista, 5 ukradenih-val 25

2.Krševan Klarica (Jazine-Zapruđe)-29 poena (9/15 šut), 5 skokova, 1 ukradena-val 27

3.Petar Dubelj (Dubrovnik-Medveščak)-19 poena (4/8 šut), 4 skoka, 7 asista, 1 ukradena-val 26

4.Ivan Svalina (Ribola-Omiš)-20 poena (8/13 šut), 8 skokova, 4 asista, 2 ukradene-val 28

5.Domagoj Vrkić (Dubrovnik-Medveščak)-25 poena (10/14 šut), 6 skokova, 1 ukradena-val 24