Prvašići #4

U našoj četvrtoj epizodi Prvašića neki u igrači imali odlične statističke podatke, a što se tiče momčadi, Agrodalm i Dubrava i dalje su stopostotni, dok Kaštela još uvijek čeka prvu pobjedu.

Dubrava je na domaćem terenu došla do četvrte pobjede protiv mladih Splićana, koji su u metropolu došli sa samo sedam igrača, od kojih su neki igrali i 40 minuta, što se na kraju osjetilo u završnici utakmice. Ante Smolić kod Dubrave i Ivan Perasović kod Universitasa bili su najbolji pojedinci utakmice.  Sonik Putamika je došla do vrijedne pobjede u Rijeci protiv Kvarnera, a put do pobjede otvorili su si već odličnom prvom četvrtinom koju su dobili 30:17, što su uspjeli do kraja sačuvati i slaviti na neugodnom gostovanju. Matija Bilalović kod Kvarnera te Teo Petani i Dino Palčić bili su najbolji pojedinci u svojim ekipama.

Pula je još jednom pokazala svu svoju čud forme kao i do sada. Na domaćem terenu to je jedna sasvim druga ekipa u odnosu na onu koja ide na gostovanja, a ove subote u Puli je stradao Dubrovnik, koji je bio bolji samo u zadnjoj četvrtini. Standardni Hortman kod Pule najviše poena, kod Dubrovnika Nikola Došen najbolji. Agrodalm se dugo mučio sa fenjerašem Kaštelom, koja je čak imala i vodstvo većim dijelom utakmice, no momci u crveno-bijelim dresovima na kraju su u zadnjoj četvrtini slomili otpor Kaštele, koju je po prvi puta vodio novi trener Damir Rančić. Nikola Baran je predvodio Agrodalm, kod Kaštele Ivan Rašetina bolji od ostalih.

Zapruđe je mirnijom završnicom došlo do pobjede kod Đakova, a domaća ekipa kao da se istrošila u uvodne dvije utakmice te je sada izgubila dvije utakmice za redom. Nekim sitnim greškama u završnici ispustili su pobjedu, a opet ih je predvodio trenutno najbolji igrač lige Matej Karlović, a kod gostiju Ivan Penić presudan, uz nevjerojatnih 19 skokova. U zadnjoj utakmici kola Jazine su bez previše muke savladale ekipu Rudeša, uz čak 68 postignutih poena u drugom poluvremenu. Bruno Španja i Emilio Banić imali su odlične brojke, a kod Rudeša Ljubo Zadro najviše poena.