Donosimo pregled zbivanja iz 5.kola Prve lige.
Nastavilo se proteklog vikenda i natjecanje u Prvoj ligi, gdje je odigrano 5.kolo, nakon kojeg je samo jedna momčad i dalje bez poraza, Ribola Kaštela. Kaštelani su uvjerljivo slavili u Makarskoj protiv Amfore, bez većih problema pa su tako izbili na vrh tablice sa svih pet pobjede. Tome je kumovao i poraz Škrljeva, prvi u sezoni, koji je upisan na Istoku Hrvatske, u Đakovu. Domaćin je iznenađujuće dominirao većim dijelom utakmice te potpuno zasluženo došao do svoje treće pobjede u sezoni.
Vrijednosnice su protiv Puntamike imale vodstvo na poluvremenu, nakon kojeg je malo tko očekivao eksploziju gostiju, no to se dogodilo. Sa čak 43:17 dobili su igrači Jakova Vladovića treću četvrtinu, koja se pokazala kao ključna i na kraju zaslužna za pobjedu gostiju. Treći predstavnik Istoka, košarkaški Marsonije, nadali su se u domaćem dvoboju protiv Mladosti da mogu doći do prve pobjede u sezoni, no ništa od toga. Još jedna blijeda partija momčadi Igora Kovačevića i dva boda otišla su za Zagreb, sada ih u slijedećem kolu čeka ranjeno Škrljevo u gostima, možda i prevelik zalogaj za tražiti prvu pobjedu.
Zagrebački obračun između Zagreba i Novog Zagreba pripao je starom prvoligašu u jednoj utakmici na manji broj poena, a Gorica je protiv Crikvenice u gostima, sa novim pojačanjima preokretom u drugom poluvremenu (34:49) došla do druge vezane pobjede. Kircima je ovo četvrti vezani poraz, u slijedećem kolu gostuju kod Puntamike.
Omiš je definitivno prodisao povratkom Josipa Sobina. Slavili su ovoga puta u Zadru kod Jazina, koje su tako upisale drugi uzastopni poraz.
PRVA PETORKA KOLA:
1.Victor Nwagbaraocha (Jazine-Ribola)-36 poena (13/28 šut), 10 sk, 1 as, 2 ol, 2 bl-val 32
2.Giacomo Valenti (Vros-Puntamika)-26 poena (11/20 šut), 11 sk, 2 as, 2 ol, 1 bl-val 31
3.Ivo Zukanović (Amfora-Ribola)-20 poena (8/14 šut), 11 sk, 6 as, 2 ol, 1 bl-val 32
4.Joshua LeBlanc (Zagreb-Novi Zagreb)-17 poena (7/9 šut), 12 sk, 4 as, 3 ol, 2 bl-val 33
5.Mario Delaš (Amfora-Ribola)-24 poena (10/12 šut), 7 sk, 3 as, 1 bl-val 32

DRUGA PETORKA KOLA:
1.Blaž Vojedilov (Đakovo-Škrljevo)-19 poena (8/11 šut), 1 sk, 7 as, 1 ol-val 23
2.Denis Srzić (Vros-Puntamika)-6 poena (2/6 šut), 20 sk, 2 as, 2 ol, 1 bl-val 25
3.Filip Ferderber (Marsonia-Mladost)-15 poena (5/8 šut), 9 sk, 2 as, 4 ol-val 26
4.Filip Kalajžić (Crikvenica-Gorica)-16 poena (5/10 šut), 14 sk, 1 as, 3 ol, 2 bl-val 28
5.Josip Sobin (Jazine-Ribola)-18 poena (7/10 šut), 8 sk, 4 as, 2 ol, 2 bl-val 31

MVP KOLA:
Joshua LeBlanc (Zagreb-Novi Zagreb)-17 poena (7/9 šut), 12 sk, 4 as, 3 ol, 2 bl-val 33

TABLICA NAKON 5.KOLA:

RASPORED 6.KOLA:
