PRVAŠIĆI #5: Dinamo preokretom do pobjede protiv Bosca, Kvarner i Ribola i dalje u vrhu, Medveščak još uvijek čeka pobjedu

Prvoligaši su zaključili 5.kolo nove sezone.

Ovo kolo je donijelo derbi u Zagrebu, odnosno Draženovom domu, gdje je Dinamo dočekao Bosco. Momčad Ivana Tomasa je od početka utakmice imala kontrolu rezultata, igrala puno bolje od protivnika i imala sve u svojim rukama do posljednje četvrtine. No, onda se dogodila rijetko viđena situacija. Gosti su imali vodstvo 61:71 na početku posljednje četvrtine, nakon tri minute +11 (64:75), no u slijedeće tri minute su uspjeli sve prosuti i Dinamo je prvo izjednačio rezultat, a zatim serijom 9:0 potpuno preokrenuti rezultat i doći od pobjede. Dobili su domaćini posljednju četvrtinu čak 23:4 i ostavili goste bez ičega. Omiš nije imao previše problema protiv Samobora, koji je još koliko toliko parirao u prvom poluvremenu, no konačni slom doživjeli su u trećoj četvrtini (25:7).

Ribola je bez većih problema došla do nove pobjede, ovoga puta kod Medveščaka u Zagrebu. Imali su Rančićevi momci na poluvremenu +14 pa su to kroz treću četvrtinu još podebljali i zaključili utakmicu, za svoju četvrtu pobjedu iz pet utakmica. Kvarner je bio siguran na domaćem terenu protiv mlade momčadi Jazina, koja je pružila dobar otpor. Ipak, Šućurović je u svojim redovima imao raspoložene Guština, Perkovića i Štembergera, što je za mladiće iz Zadra ipak bilo previše i bodovi su ostali u Rijeci.

Hermes se prošetao kroz Zapruđe, imali su Mravkovi momci na poluvremenu već +18 i bilo je jasno da će domaćin teško do ikakvog prokreta i pobjede pa je Mravak na klupi Hermesa upisao i petu pobjedu u sezoni. Amfora je ugostila Dubrovnik i bila konkurentna prvu četvrtinu (21:21), no do poluvremena su ipak ušli u minus od 9 poena. Ponovno su dobro zaigrali u trećoj četvrtini i uspjeli doći čak i do vodstva, ali posljednju su dionicu utakmice izgubili sa osam razlike i sve je otišlo u nepovrat za njih.

1.Noa Svoboda (Zapruđe-Hermes)-17 poena (8/12 šut), 4 skoka, 3 asista, 5 ukradenih-val 25

2.Filip Vujičić (Amfora-Dubrovnik)-22 poena (7/11 šut), 8 skokova, 1 asist, 1 blokada-val 26

3.Ante Perkušić (Medveščak-Ribola)-26 poena (9/15 šut), 5 skokova, 1 asist, 1 ukradena-val 26

4.Gvido Guštin (Kvarner-Jazine)-26 poena (12/19 šut), 7 skokova, 2 asista, 1 blokada-val 29

5.Jasmin Perković (Kvarner-Jazine)-9 poena (4/8 šut), 8 skokova, 6 asista, 5 ukradenih, 1 blokada-val 22

1.Siniša Štemberger (Kvarner-Jazine)-15 poena (4/15 šut), 4 skoka, 12 asista, 4 ukradene-val 21

2.Dorian Jelenek (Zapruđe-Hermes)-24 poena (10/15 šut), 15 skokova, 4 asista, 2 ukradene-val 33

3.Renato Serdarušić (Medveščak-Ribola)-23 poena (8/11 šut), 10 skokova, 2 asista, 1 ukradena, 3 blokade-val 28

4.Krešimir Elez (Medveščak-Ribola)-10 poena (4/7 šut), 12 skokova, 2 asista-val 20

5.Ivan Nakić-Vojnović (Dinamo-Bosco)-16 poena (5/10 šut), 5 skokova, 2 asista, 2 ukradene, 1 blokada-val 19

MVP KOLA: Gvido Guštin (Kvarner-Jazine)-26 poena (12/19 šut), 7 skokova, 2 asista, 1 blokada-val 29

TRENER KOLA: Goran Šućurović (Kvarner)

MOMČAD KOLA: KK Dinamo Zagreb