PRVAŠIĆI #5: Jazine i Samobor i dalje besprijekorni, Papak, Škara i Vodopija obilježili kolo

Peto kolo Prve lige je izbacilo dvije ekipe, Jazine i Samobor, kao jedine ne poražene do sada, a tri igrača su imali valorizacije preko 30.

Jazine su prošle i Sesvete neokrznute, iako je Dario Papak u domaćim redovima bio iznimno raspoložen i nezaustavljiv. Ipak, bit će na kraju da je presudila širina kod gostiju, koji su imali čak šestoricu igrača sa dvoznamenkastim brojem poena te su na kraju uspjeli sačuvati prednost iz prvog poluvremena. Cedevita junior i Rudeš su odigrali jednu utakmicu punu preokreta, a nakon nekoliko izmjena rezultata u zadnjim minutama, domaćinu je pobjedu donio Karlo Lukačić sa dva pogođena slobodna bacanja šest sekundi prije kraja.

Bosco je odlično krenuo u utakmicu protiv Universitasa, na poluvremenu imao +10, koje je održavao kroz treću četvrtinu, no onda kao da su počeli slaviti prije reda, a krv su namirišali mladići iz Splita i odličnom zadnjom četvrtinom (14:27) došli do pobjede. U derbiju do sada neporaženih ekipa, Samobor je ugostio Ribolu Kaštela, a gosti su pružili dobar otpor u prvoj četvrtini, da bi Samobor počeo igrati kako najbolje zna u drugoj četvrtini, u kojoj je stekao prednost od 7 poena. Treća četvrtina je završila neriješeno, a onda u odlučujućih deset minuta zadnje četvrtine, Samobor je zatvorio prilaze košu te dozvolio gostima samo deset poena i trasirao si put do pobjede, pete u isto toliko kola. Josip Škara je odigrao odličnu utakmicu, postigavši 28 poena, kojima je dodao 10 skokova i 8 asistencija.

Pula je ugostila Dubrovnik, od kojeg se očekivao puno jači otpor. Puljani su već nakon poluvremena imali vodstvo od 14 poena razlike, koje gosti nisu uspjeli kroz drugih dvadeset minuta niti smanjiti pa je pobjeda ostala u Puli. U utakmici na izrazito malo poena, koja se igrala u nedjelju u 13:15, Zapruđe je pobijedilo Omiš. Domaćin je na poluvremenu imao sigurno vodstvo 34:19, koje je u drugom poluvremenu doveo u pitanje, no neraspoloženi strijelci gostujuće ekipe nisu mogli napraviti ništa više od smanjenja zaostatka pa se Zapruđe moralo zadovoljiti pobjedom od samo četiri poena razlike, no to je njima ionako manje bitno, dva boda su puno važnija od dojma i razlike.

1.Ante Perkušić (Bosco-Universitas)-26 poena (8/10 šut), 4 skoka-valorizacija 27

2.Josip Škara (Samobor-Kaštela)-28 poena (10/17 šut), 10 skokova, 8 asista-valorizacija 34

3.Matej Bošnjak (Cedevita-Rudeš)-18 poena (6/11 šut), 9 skokova, 5 asista, 2 ukradene-valorizacija 28

4.Luka Žorić (Samobor-Kaštela)-24 poena (10/20 šut), 7 skokova, 4 asista-valorizacija 27

5.Dario Papak (Sesvete-Jazine)-36 poena (13/20 šut), 7 skokova, 2 asista-valorizacija 35

1.Hrvoje Garafolić (Cedevita-Rudeš)-22 poena (9/18 šut), 4 skoka, 7 asista, 3 ukradene-valorizacija 25

2.Renato Serdarušić (Cedevita-Rudeš)-13 poena (5/9 šut), 8 skokova, 3 ukradene-valorizacija 21

3.Luka Katura (Bosco-Universitas)-20 poena (8/20 šut), 14 skokova, 2 asista, 2 ukradene-valorizacija 23

4.Ivan Vodopija (Pula-Dubrovnik)-34 poena (13/23 šut), 6 skokova, 4 asista-valorizacija 34

5.David Ušić (Sesvete-Jazine)-17 poena (7/11 šut), 7 skokova, 3 asista-valorizacija 21

MVP: Josip Škara (Samobor-Kaštela)-28 poena (10/17 šut), 10 skokova, 8 asista-valorizacija 34

TRENER KOLA: Marko Trninić (Cedevita junior)

MOMČAD KOLA: Cedevita junior