PRVAŠIĆI #6: Bosco srušio Samobor, Jazine i dalje maksimalne

Šesto kolo je donijelo prvi poraz Samobora u sezoni, od Bosca, dok su Jazine i dalje ostale na maksimalnom učinku.

Nakon šestog kola, samo su Jazine ostale momčad koja još nije doživjela poraz. Bosco je najzaslužniji za to jer je porazio Samobor u gostima, minimalno, iako je Samobor u svojim redovima imao Luku Žorića koji je postigao nevjerojatnih 47 poena, no to njegovoj ekipi nije bilo dovoljno da izbjegne poraz. Jazine su slavile protiv Ribole, odličnom igrom kroz tri četvrtine, kroz koje su utabale put do pobjede, svoje šeste u sezoni, za trenutnu samoću na vrhu tablice.

Dubrovnik je u svojoj dvorani porazio Cedevitu junior, a u svojim je redovima imao raspoložen dvojac Dubelj-Vodopija, koji mu je bio dovoljan za pobjedu nad mladim igračima Cedevite. Rudeš je gubio od Zapruđa u trećoj četvrtini i bio daleko od pobjede, no onda su momci Milana Ličine odigrali odličnu zadnju četvrtinu, dobili ju 20:9 i tako preokretom stigli do pobjede.

Universitas je došao do pobjede u svojoj dvorani protiv Pule i to nakon produžetaka. Gosti su imali vodstvo nakon prvog poluvremena, a onda je momčad Mile Karakaša proigrala, stigla vodstvo, preokenula rezultat i izborila produžetak, u kojem je bila preciznija i smirenija te došla do pobjede. Omiš je došao do nove pobjede, ovoga puta na svom terenu protiv Sesveta, koje su doputovale bez prvog igrača Daria Papka. Domaćin je kroz prvo poluvrijeme trasirao put do pobjede, napravio dobru koš-zalihu za drugi dio, koju su malo ispustili u drugom dijelu, no gosti ipak nisu mogli napraviti preokret bez svog najboljeg strijelca i igrača.

1.Bruno Rebić (Universitas-Pula 1981)-24 poena (11/18 šut), 4 skoka, 7 asista, 2 ukradene-valorizacija 27

2.Hrvoje Garafolić (Rudeš-Zapruđe)-23 poena (9/14 šut), 9 skokova, 2 asista-valorizacija 25

3. Petar Dubelj (Dubrovnik-Cedevita junior)-34 poena (11/16 šut), 6 skokova, 7 asista, 4 ukradene lopte-valorizacija 41

4.David Ušić (Ribola-Jazine)-21 poen (9/15 šut), 11 skokova, 2 asista, 3 ukradene lopte-valorizacija 26