PRVAŠIĆI #6: Jazine u derbiju bolje od Ribole, Omiš serijom 19:0 sredio Zapruđe, Dinamo i dalje neporažen

I ovo je bilo nepotpuno kolo s obzirom da je odgođena utakmica Bosco-Cedevita junior.

Nekoliko je zanimljivih utakmica iza nas u ovom kolu te nekoliko novih lica u klubovima. Omiš se pojačao iskusnim Nenadom Delićem, koji je domah pokazao da će biti prevaga na terenu, a stigao im je i Marin Jeličić. Bruno Levanić Kutni, trenutno najkorisniji igrač lige, je u problemima sa mononukleozom pa ga jedno vrijeme nećemo viđati na terenu, a Samobor je u međuvremenu potpisao dvojicu igrača, obojicu sa Istoka Hrvatske. Tino Šebalj, krilni centar, koji je prošao omladinski pogon Cibone pa se otisnuo u SAD na školovanje, je njihov novi igrač, kao i Dino Hofman, playmaker, rodom iz Velike.

JAZINE SLAVILE U DERBIJU PROTIV OSLABLJENE RIBOLE

Ribola je stigla u Zadar na megdan Jazinama bez trojice igrača. Nedostajali su Mario Krešić, Viktor Šarić i Jakov Sanader, važne poluge u rotaciji i to se osjetilo u njihovoj igri. Domaćin je nakon prvog poluvremena imao +11, no gosti su se “uključili” u utakmicu puno boljom trećom četvrtinom, smanjili zaostatak, no više od toga nije išlo. Jazine su sredinom posljednje četvrtine otišle ponovno na desetak poena prednosti i to sačuvale do kraja utakmice i upisale pobjedu, koja ih je za sada smjestila na drugo mjesto, odmah iza Cedevite.

OMIŠ SERIJOM 19:0 DO UVJERLJIVE POBJEDE

Omiš je za nastavak sezone doveo dva pojačanja, na vanjskim i unutarnjim pozicijama. Iz inozemstva se kući vratio iskusni Nenad Delić, koji je odmah pokazao da će biti veliko pojačanje za ovu momčad, kao i Marin Jeličić, 25-godišnji vanjski igrač. Dosta neizvjesna utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini, na vrlo čudan način. U 33.minuti semafor je pokazivao rezultat 67:66 i činilo se da će ovo biti prava drama do kraja, no dogodilo se čudo. Gosti su do kraja utakmice, znači gotovo pa sedam minuta ostali bez ijednog poena, dok je domaćin napravio seriju 19:0 i na kraju upisao uvjerljivu pobjedu.

SESVETE NAMUČILE DUBROVNIK, ALI IPAK UPISALE PORAZ

Dubrovnik je, bez Mustapića i Čubrića, u svojoj dvorani dočekao ekipu Sesveta, koja u posljednjih nekoliko kola igra jako dobro. I u Dubrovniku su u prvom poluvremenu pružili dobru igru, koja im je donijela čak i vodstvo nakon dvadeset minuta (39:42). Dubrovčani su ipak u trećoj zaigrali nešto bolje i dobili četvrtinu 8 razlike, što se na kraju pokazalo i kao presudno. Pobjegli su Sesvetama sredinom posljednje dionice u jednom trenutku na +14 (71:57), ali onda su do kraja utakmice ostali na nekoliko minuta bez poena, Sesvete su nekako uhvatile priključak i na kraju uspjeli samo smanjiti poraz.

DINAMO BEZ VAŽNOG DVOJCA DO POBJEDE NAD SAMOBOROM

Dinamo je dočekao Samobor bez Garafolića i Macnera, važnog dvojca iz petorke, dok je Samoboru nedostajao najbolji igrač Levanić-Kutni. Nisu ekipe bile nešto previše šuterski raspložene, a na kraju se Dinamo bolje snašao u takvoj situaciji. Kontrolirali su rezultat kroz cijelu utakmicu, Samobor se uspio primaći na -4 (69:65) u završnici utakmice, no Dinamo je mini serijom ponovno otišao na +10 i tako riješio pitanje pobjednika. Kod Samobora se predstavio Tino Šebalj, novo pojačanje, sa 7 poena.

PULA SE OSLADILA BODOVIMA U RIJECI

Puljani su na neki način vratili dug iz pripremnog perioda, kada su dva puta gubili od Kvarnera i to u najbitnijem trenutku, u prvenstvu. Na krilima raspoloženih Travice, Bilalovića i Klepe imali su već na poluvremenu prednost od 15 poena. I onda su to u drugom dijelu gotovo pa sve prosuli. Kvarner se od početka drugog dijela malo po malo vraćao u utakmicu, da bi preko Tončinića u 33.minuti prvi puta i poveli, 66:65. Pula je tada okrenula prednost, no i Kvarner je uzvratio istom mjerom i ponovno poveo u 37.minuti 76:73 i onda stao. Gosti su tada preko Bilalovićevih pet poena u nizu prešli u vodstvo, koje su Travica i Klepo sa četiri pogođena bacanja pretvorili u konačnu pobjedu.

1.Ivan Mimica (Omiš-Zapruđe)-19 poena (8/15 šut), 10 skokova, 6 asista, 1 ukradena-valorizacija 27

2. Ivan Vodopija (Dubrovnik-Sesvete)-11 poena (4/7 šut), 16 skokova, 4 asista-valorizacija 27

3.Niko Travica (Kvarner-Pula)-20 poena (9/10 šut), 7 skokova, 1 ukradena-valorizacija 24

4.Nenad Delić (Omiš-Zapruđe)-18 poena (7/9 šut), 7 skokova, 3 asista, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 28

5. Jalone Friday (Jazine-Ribola)-21 poen (8/14 šut), 8 skokova, 1 asist, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 26

1.Dino Butorac (Jazine-Ribola)-17 poena (8/11 šut), 4 skoka, 4 asista-valorizacija 21

2.Antonio Kraljić (Dinamo-Samobor)-32 poena (10/21 šut), 3 skoka, 2 asista-valorizacija 21

3.Ivan Perković (Dubrovnik-Sesvete)-22 poena (7/15 šut), 5 skokova, 2 asista, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 22

4. Filip Tončinić (Kvarner-Pula)-22 poena (10/15 šut), 6 skokova, 2 asista, 3 ukradene, 2 blokade-valorizacija 25

5.Frane Marasović (Jazine-Ribola)-20 poena (9/10 šut), 8 skokova-valorizacija 21

MVP KOLA: Nenad Delić (Omiš-Zapruđe)-18 poena (7/9 šut), 7 skokova, 3 asista, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 28

TRENER KOLA: Ivica Bajaj (Omiš Čagalj Tours)

MOMČAD KOLA: Jazine Arbanasi