Prvašići #6

U Prvoj ligi više nema neporaženih nakon ovog kola. Dubrava je izgubila na svom terenu u super uzbudljivoj utakmici od Sonik Puntamike i tako se prvenstvo dodatno zakompliciralo. Na tablici su se tako izdvojile tri ekipe sa omjerom 5-1, a to su Sonik Puntamika, Jazine Arbanasi i Dubrava. Ribola Kaštela je ovo kolo došla do prve pobjede u sezoni, a Dino Palčić ponio je titulu igrača kola ostvarivši triple-double učinak u pobjedi nad Dubravom.

Zadrani su u metropolu kod Dubrave došli znatno oslabljeni, no i takvi su, nošeni dvojcem Palčić-Petani, uspjeli doći do važne pobjede nad liderom i tako preuzeli čelno mjesto na tablici. Jure Perić je dvadesetak sekundi prije kraja postigao pobjednički koš i donio Zadranima veliko slavlje. Ribola Kaštela je protiv Pule došla do prve pobjede. Pula je dominirala samo u prvoj četvrtini, a ostatak utakmice prošao je u znaku gostiju koji su tako dali naznake izlaska iz krize.

Kvarner je iznenadio Agrodalm na svom terenu i došao do pobjede. Gosti iz Zagreba odigrali su odlično prvo poluvrijeme, imali vodstvo od čak 14 razlike, ali su u drugom poluvremenu potpuno stali i u drugom poluvremenu zabili samo 28 poena, a primili 52 i izgubili dobiveno. Zagrebački derbi između Rudeša i Zapruđa je ponudio utakmicu na mali broj poena, u kojoj se bolje snašla ekipa Zapruđa, koja je slavila na kraju. Rudeš je bio bolji samo u uvodnih deset minuta, ostatak utakmice gosti su preuzeli konce igre i odličnom obranom, u kojoj su domaćinu dozvolili samo 31 poen za 30 minuta igre.

Đakovo je bez previše problema slomilo Universitas, koji je opet upao u probleme sa brojem raspoloživih igrača. Mile Karakaš nikako da se sastane sa pravim licem svoje ekipe. Prva četvrtina je završila 28:11 za domaće i sve ostalo bila je igra mačke i miša, na kraju uvjerljivih 25 razlike. Jazine su u svojoj dvorani bile bolje od Dubrovnika prilično sigurno i uvjerljivo. Na kraju treće četvrtine imali su velikih +26, a gosti su se uvjerljivijeg poraza spasili nešto boljom zadnjom četvrtinom, samo za častan poraz na kraju.

Prva petorka:

1.Kristijan Vladović (Đakovo)-21 poen(9/16 ukupan šut), 5 sk, 3 asist, 8 osvojenih lopti- valorizacija 29

2.Dino Palčić (Sonik)-15 poena(6/16 ukupan šut), 16 sk, 11 asist- valorizacija 32

3.Teo Petani (Sonik)-25 poena(6/14 ukupan šut), 7 sk, 3 asist, 9 iznuđenih prekršaja- valorizacija 28

4.James Preston Bungei (Jazine)-24 poena(9/12 ukupan šut), 11 sk, 8 asist, 6 izn prek, 4 osv lopte- valorizacija 40

5.Mate Vucić (Kvarner)-21 poen(9/14 ukupan šut), 12 sk, 3 asist, 7 iznuđenih prekršaja- valorizacija 27

Druga petorka:

1.Kristijan Andabaka (Pula 1981)-25 poena(10/13 ukupan šut), 7 sk, 6 iznuđenih prekršaja- valorizacija 26

2.Antun Hrkač (Đakovo)-24 poena(7/11 ukupan šut), 3 sk, 4 iznuđena prekršaja- valorizacija 24

3.Luka Ljubičić (Rudeš)-20 poena(8/11 ukupan šut), 7 sk, 3 osvojene lopte- valorizacija 27

4.Marin Vručinić (Ribola Kaštela)-22 poena(7/13 ukupan šut), 3 sk, 5 asist, 6 iznuđenih prekršaja- valorizacija 23

5.Ivan Penić (Zapruđe)-15 poena(6/13 ukupan šut), 12 sk, 3 asist, 7 osvojenih lopti- valorizacija 27

Igrač kola: Dino Palčić (Sonik)-15 poena(6/16 ukupan šut), 16 sk, 11 asist- valorizacija 32

Momčad kola: Sonik Puntamika