PRVAŠIĆI #7: Drugi poraz Samobora, dva produžetka i neporažene Jazine

Dva produžetka su se odigrala ovo kolo, dok su Jazine ostale same na vrhu.

Kolo je započelo odličnom utakmicom Bosca i Ribole Kaštele, koja je otišla u produžetak, a tamo se Bosco bolje snašao i došao do pobjede. Čak je šestorica igrača sa te utakmice ostvarilo valorizaciju preko 20, što samo svjedoči i kakvoj se utakmici radilo. Cedevita junior i Universitas su također odigrali jednu vrlo zanimljivu utakmicu, koja je nakon puno preokreta tijekom četrdeset minuta otišla u dodatnih pet minuta, a tamo se ponovno bolje snašla domaća momčad i došla do pobjede.

Dubrovnik je došao do gostujuće pobjede kod Zapruđa. Dubrovčani su odlično otvorili utakmicu, malo popustili u drugoj, no loš dojam sa kraja poluvremena su popravili u trećoj četvrtini i trasirali si put do pobjede. Samobor je Pulu otišao bez Luke Žorića i to se pokazalo kao presudan faktor, iako je prvo poluvrijeme završilo neriješeno. U drugom poluvremenu je domaća momčad ubacila u višu brzinu i potpuno nadigrala goste te im priuštila drugi poraz i nizu. Jazine su teže od očekivanog došle do pobjede protiv Omiša. Zadrani su pokušavali slomiti žilave goste cijelu utakmicu, no tek u smiraj utakmice došli su do prednosti. U zadnje tri i pol minute pala su samo dva koša i to slobodna bacanja Ušića, koja su Jazine odvela na +4, za potvrdu pobjede.

Utakmica Sesveta i Rudeša je prekinuta u drugoj četvrtini, zbog prokišnjavanja dvorane i biti će naknadno odigrana. U trenutku prekida, Rudeš je imao vodstvo 36:39.

1.Kristijan Andabaka (Pula-Samobor)-16 poena (5/7 šut), 7 skokova, 8 asista-valorizacija 27

2.Ivan Rašetina (Bosco-Ribola Kaštela)-23 poena (9/13 šut), 9 skokova, 5 asista, 2 ukradene-valorizacija 33

3.Sandro Rašić (Bosco-Ribola Kaštela)-16 poena (6/10 šut), 9 skokova, 2 asista-valorizacija 24

4.Makur Manyoun Puou (Bosco-Ribola Kaštela)-20 poena (6/15 šut), 14 skokova, 3 asista, 4 blokade-valorizacija 26