PRVAŠIĆI #8: Dinamo i dalje neporažen, Kvarneru konačno slavlje, Domagoj Vrkić MVP

U 8.kolu odigrano je pet utakmica, dok je susret Jazine-Cedevita odgođen.

U pet utakmica koliko je odigrano u ovom kolu, reklo bi se povratničkom, s obzirom da su prvoligaši prije desetak dana poslani kućama i ostavljeni bez treninga pa onda brzinski vraćeni, domaćini su ostvarili četiri pobjede, dok je samo Ribola slavila u gostima.

ŠTEMBERGER I TONČINIĆ SRUŠILI OMIŠ

Kvarner je nakon suše u posljednjim kolima uspio doći do pobjede. U domaćem susretu protiv Omiša, prevaga su bila dvojica najiskusnijih igrača, Siniša Štemberger i Filip Tončinić, koji su dirigirali igrom Kvarnera. Riječani su utakmicu prelomili sredinom posljednje četvrtine, kada su pobjegli na dvoznamenkastu prednost, koju gosti iz Omiša više nisu uspjeli sustići.

DINAMO PREKO SESVETA DO ŠESTE POBJEDE I MAKSIMALNOG UČINKA

Dvoboj u Ciboni je pripao Dinamu, prema očekivanjima, iako utakmica nije krenula najbolje za njih. Gosti iz Sesveta su puno bolje ušli u utakmicu i imali vodstvo nakon prve četvrtine, no onda je Dinamo u drugoj četvrtini zaigrao puno bolje i stekao minimalnu prednost do poluvremena. U drugom dijelu utakmice Dinamo je konstantno imao desetak poena viška, Sesvete su se u nekoliko trenutaka primaknule, no u posljednjoj četvrtini su ostali bez snage i Dinamo je bez previše problema priveo utakmicu kraju i stigao do šeste pobjede.

RIBOLA ODNIJELA PUNI PLIJEN IZ SAMOBORA

U ovoj su ligi gostujuće pobjede rijetkost, pogotovo kada igraju momčadi iste kvalitete, no u Samobor je stigla momčad Ribole, koja je i papirnato, a i tablično, kvalitenija od Radulovićeve momčadi. To su na kraju i potvrdili na terenu, a domaćin sada već željno isčekuje povratak svojih ozlijeđenih igrača. Ribola je od početka nametnula svoj ritam, zaigrali su momci Damira Rančića čvrsto u obrani i u prvom poluvremenu primili samo 24 poena, što im je donijelo na kraju krucijalnu prednost za nastavak utakmice. Samobor se kroz treću četvrtinu vratio malo u utakmicu, no posljednja dionica ponovno je pripala gostima, koji su iskusno priveli utakmicu kraju i vratili se kući pjevajući.

DUBROVNIK STOTKOM PREKO ZAPRUĐA DO ČETVRTE POBJEDE

Dubrovnik je već u prvoj četvrtini ubacio 30 poena gostima iz Zapruđa i pokazao da neće prepustiti nikakve bodove te da pobjeda ostaje u njihovoj dvorani. Tako su i odradili ostale dvije četvrtine i na ulazu u posljednju imali velikih +22 (73:51). Onda su u posljednjoj četvrtini obrane nestale sa terena, a u takvoj igri malo bolje su se snašli gosti, ali samo u tih deset minuta, no to je bilo dovoljno tek da se kući vrate sa pristojim porazom.

BOSCO PREKO ŽILAVE PULE DO PETE POBJEDE

Momčad iz Trnskog je stigla do pete pobjede u sezoni, ovoga puta preko Pule. Gosti su pokazali da imaju opasne namjere, bez obzira što nisu bili favoriti i već nakon prve četvrtine imali su +3, no sve su to prosuli obrambeno lošom drugom četvrtinom. Bosco je tu dionicu dobio 24:13 i tako si utabao put prema pobjedi. Semafor je nakon polovice drugog poluvremena pokazivao rezultat 66:53, a taj su zaostatak gosti samo smanjili u završnici utakmice, no Babić, Katura, Puljko i ostatak ekipe nisu dozvolili nikakav preokret i dva boda su ipak ostala u Zagrebu.

Zbod pozitivih igrača momčadi Jazina, odgođen je njihov susret protiv Cedevite junior.

1.Petar Babić (Bosco-Pula)-13 poena (4/6 šut), 3 skoka, 11 asista, 3 ukradene-valorizacija 24

2.Siniša Štemberger (Kvarner-Omiš)-31 poen (8/16 šut), 9 skokova, 5 asista, 1 ukradena-valorizacija 32

3.Ivan Vodopija (Dubrovnik-Zapruđe)-11 poena (4/5 šut), 8 skokova, 6 asista, 2 ukradene-valorizacija 25

4.Filip Tončinić (Kvarner-Omiš)-28 poena (11/17 šut), 6 skokova, 1 asist, 1 ukradena,1 blokada-valorizacija 27

5.Domagoj Vrkić (Dubrovnik-Zapruđe)-31 poen (11/13 šut), 6 skokova, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 35

1. Ivan Svalina (Samobor-Ribola)-11 poena (4/9 šut), 4 skoka, 8 asista-valorizacija 18

2. Mateo Zonjić (Kvarner-Omiš)-18 poena (7/11 šut), 5 skokova, 3 asista, 1 ukradena-valorizacija 21

3. Martin Bilandžić (Samobor-Ribola)-18 poena (6/11 šut), 4 skoka, 1 asist-valorizacija 17

4.Filip Vranješ (Samobor-Ribola)-19 poena (8/10 šut), 12 skokova-valorizacija 24

5. Ivan Nakić-Vojnović (Dinamo-Sesvete)-16 poena (5/8 šut), 15 skokova, 1 asist, 1 ukradena, 3 blokade-valorizacija 28

MVP KOLA: Domagoj Vrkić (Dubrovnik-Zapruđe)-31 poen (11/13 šut), 6 skokova, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 35

TRENER KOLA: Damir Rančić (Ribola Kaštela)

MOMČAD KOLA: KK Kvarner