PRVAŠIĆI #8: Dinamo na +38, Boscu derbi kola, “Buzzer beater” Ribole kod Jazina, sjajni Filip Vujičić MVP

Prvoligaši su odradili kompletno 8.kolo, odigrano je svih šest utakmica.

Najznimljiviju utakmicu odigrani su stari rivali Jazine i Ribola Kaštela. Uzbudljiva utakmica odlučena je finišu utakmice, kada je gostima ostalo svega 0:57 sekundi da pokušaju nešto napraviti, kod rezultata 64:64. Izveli su bočni aut, iz kojeg je Ante Delaš pod košem pronašao Antu Perkušića, koji je u skoku ubacio dvicu, za veliko slavlje gostiju. Kvarner je uzeo pobjedu i u Makarskoj, na krilima svojih najiskusnijih igrača, Jasmina Perkovića i Siniše Štembergera. Makarani su dobro reagirali u prvoj četvrtini, dok je ostatak utakmice prošao u znaku gostiju, koji nisu dozvolili Amfori da ponovno dođe do vodstva i preokreta.

Dubrovnik je na svom terenu došao do nove pobjede u sezoni, ovoga puta protiv Samobora i to na krilima super raspoloženog Filipa Vujičića, koji je na kraju upisao double-double učinak od 19 poena i 15 skokova, a konačna mu je valorizacija bila čak 42. Dubrovčani su već do poluvremena riješili pitanje pobjednika sa odličnih dvadeset minuta (52:19). Bosco je ugostio Omiš i upisao neočekivano visoku pobjedu. Zagrepčani su dominirali od početka pa do kraja utakmice i upisali šestu pobjedu u sezoni.

Dinamo nije imao previše problema na svom terenu protiv skromnog Zapruđa pa je konačna razlika bila blizu 40 poena za domaćine, dok se u drugom gradskom nadmetanju prvoplasirana Hermes Analitica dobro namučila protiv fenjeraša Medveščaka, da bi došla do osme pobjede u sezoni.