Prvašići #8

Nakon 8.kola Prve lige na vrhu tablice smjestila se ekipa Jazina, ovoga puta sama, pošto su njihovi sugrađani Sonik Puntamika doživjeli poraz u Đakovu. Što se sve događalo u osmom kolu pročitajte u nastavku Prvašića.

Prvoplasirane Jazine su na domaćem terenu u srazu sa rivalima iz Kaštele, došli do pobjede bez previše problema. Sve četiri četvrtine riješili su u svoju korist, ovoga puta bez Mirze Sarajlije, koji je ozlijeđen, ali raspložen je bio dvojac Gulam-Bungei i Ribola nije imala previše šansi. Đakovo je na domaćem terenu iznenadilo do jučer prvoplasiranu Sonik Puntamiku i došlo do pobjede, svoje četvrte. Ponovno je brijirao dvojac Karlović-Hrkač, koji su bili neriješiva enigma za Zadrane, koji su energetski pali u drugom poluvremenu i izgubili šanse. Sada gledaju Jazinama u leđa.

Rudeš je na domaćem terenu dočekao Universitas, a sve su oči bile uprte u obračun Zlatnih momaka sa EP, Ivana Perasovića i Roka Prkačina. Uspješnije je bio ovaj potonji, čija je ekipa došla do uvjerljive pobjede, a i statistički gledano Prkačin je nadigrao Perasa mlađeg. Kod Rudeša je briljirao Tomislav Cvitković, sa double-double učinkom od 27 poena i 10 skokova. Pula je iznenađujuće došla do pobjede nad Agrodalmom i tako po tko zna koji puta potvrdila svoju toplo-hladno formu. Zagrepčani nisu uspjeli dobru igru iz prvog poluvremena zadržati i u drugom i šanse za pobjedom nije bilo, Puljani su ulaskom u zadnju četvrtinu prešli u vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja. Predvodio ih je Henry French.

Dubrovnik je uvjerljivo slavio u Trnskom protiv Zapruđa. Zagrepčani i dalje igraju bez Ivana Penića, što se itekako osjeti. Gosti su vodili čitavu utakmicu i samo je bilo pitanje s koliko će razlike poraziti Zapruđe. Nikola Došen i Ivan Vodopija predvodili su Dubrovčane. Dubrava je nastavila sa svojom dobrom formom, ovoga puta pobjedom u Rijeci protiv neraspoloženog Kvarnera. Ključna je bila prva četvrtina, koju su gosti dobili 14:30 i ostatak utakmice samo održavali razliku. Ključan čovjek u pobjedi bio je Ivan Tvrtko Majić, sa svojih 34 poena(7/10 trice).