PRVAŠIĆI #9: Kvarner srušio Dinamo, Hermesu novi derbi, Omiš i Bosco sigurni, Jasmin Perković MVP

Odigrano je kompletno 9.kolo u Prvoj ligi.

Za početak izdvajamo novu pobjedu neporaženog Hermesa u gostima kod Ribole, i to na krilima raspoloženog Vite Kučića, igrača Cedevite Junior na posudbi u bivšem premijerligašu. Ključnu prednost Analitičari su napravili u trećoj četvrtini, koju su dobili 12 razlike i tako si osigurali dobru koš zalihu koju su sačuvali do kraja utakmice. Bosco nije imao previše problema u gostima kod Medveščaka, koji je i dalje bez pobjede u ovoj sezoni i već sada se nalazi u iznimno teškoj situaciji kada je u pitanju ostanak u ligi.

Omiš je također bio uvjerljiv u susjedskom derbiju protiv Amfore, koja je na kraju ostala kratka za 22 poena pa je domaćin upisao četvrtu pobjedu u sezoni, a gosti čak osmi poraz u devet utakmica. Makarani se kao i Medveščak, nalaze u prilično neugodnoj situaciji trenutno te ukoliko ne bude pojačanja u nastavku sezone, čeka ih grčevita borba za opstanak. Jazine su u drugom poluvremenu preokrenuli vodstvo Samobora i došli do gostujuće pobjede. Dobili su posljednju četvrtinu čak 34:18 i upisali važnu pobjedum, treću u sezoni, a briljirao je Krševan Klarica sa 25 poena.

Kvarner je u derbiju kola ugostio Dinamo i na krilima iskusnog dvojca Perković-Štemberger, koji su zajedno ubacili 49 od 87 poena Kvarnera i bili prevaga na terenu. Gostima nije pomogla ni odlična utakmica Hrvoja Garafolića (26 poena), a pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini, kada je Kvarner pobjegao na nedostižnu razliku i tako se novom pobjedom izjednačio na tablici sa Dubrovnikom i Ribolom, sve tri ekipe su na 15 bodova. Dubrovnik je sigurno prošao kroz Zapruđe, koje je ubacilo sao 57 poena i sa tako lošom preciznošću na domaćem terenu, nisu niti mogli očekivati bolji rezultat.