PRVAŠIĆI #9: Slavlje Cedevite u derbiju, Omiš obranio “Ribnjak” protiv Bosca, Delić MVP

Odigrane su četiri utakmice 9.kola Prve lige, dok su dvije utakmice odgođene.

Prema naputku HZJZ, odgođene su utakmice Sesvete-Samobor te Pula 1981-Dubrovnik. U četiri odigrane utakmice nije bilo iznenađenja, a ekipe su se podijelile ravnopravno kada su domaće i gostujuće pobjede pa smo tako svjedočili dvijema domaćim pobjedama i dvijema gostujućim.

CEDEVITA U DERBIJU BOLJA OD DINAMA

Zagrebački, ali ujedno i ovosezonski, derbi između Dinama i Cedevite je pripao Vitaminima, koji su od početka utakmice nametnuli svoj ritam, brzo poveli te ušli u jednu komfor zonu povoljnog rezultata. Dominirali su prije svega širinom kvalitetnog kadra, što Dinamo u ovom trenutku ipak nema i tu je bila najveća razlika ove dvije momčadi. Cedevita je u trećoj četvrtini imala i najvećih 20 razlike, što se u posljednjoj dionici tek malo smanjilo, no dovoljno samo za častan poraz Dinama.

Cedevita je nakon ove utakmice ostala jedina neporažena momčad.

JAZINE U POSLJEDNJOJ MINUTI DO SLAVLJA KOD ZAPRUĐA

Izuzetno zanimljiv susret odigrali su Zapruđe i Jazine. Domaćin je kroz veći dio utakmice kontrolirao rezultat i igru, iako su gosti cijelo vrijeme bili “unutra”. Drugo poluvrijeme je donijelo neizvjesno nadmetanje, u kojem je Zapruđe u posljednju minutu ušlo sa vodstvo 68:64 i praktički dobivenom utakmicom. No, onda je Šarac tricom za goste smanjio na 68:67, domaćin je promašio dvije trice, da bi Buljan dvicom doveo goste u vodstvo 68:69. Prekršaj je izborio tada Vujičić, zabio samo jedno bacanje, što je bilo dovoljno za pobjedu 68:70 i veliki preokret mlade momčadi iz Zadra.

OMIŠ SLAVIO U UTAKMICI NA VELIK BROJ POENA

Omiš je na svom Ribnjaku dočekao Bosco, sa željom da se nakon kola u kojem su poraženi, vrate pobjedama. Odlično su krenuli i već nakon prvih deset minuta nakrcali koš Bosca sa 34 poena, a svoju su veliku prednost dodatno povećali do kraja poluvremena, za +18 (62:44). Svoju dominaciju Omiš je pokazao i u drugom poluvremenu, a posebno su bili raspoloženi u šutu za tri poena pa su na kraju upisali čak 14 pogođenih trica. U takvom ritmu, gosti nisu imali previše šansi, osim za nešto bolju posljednju četvrtinu i na kraju malo manje uvjerljiv poraz.

RIBOLA SAČUVALA SOKOLANU PROTIV KVARNERA

Momčad Damira Rančića je još jednom odigrala utakmicu na mali broj poena, ali to je i ovog puta bilo dovoljno za novu pobjedu. Kvarner je doputovao bez Siniše Štembergera i to se osjetilo, prije svega u napadačkom dijelu njihove igre, gdje osim raspoloženih Tončinića i Krstinića, nitko nije bio previše raspoložen. Dva različita poluvremena je odigrala Ribola, a ono prvo, puno bolje, bilo je dovoljno za pobjedu. Gosti su u posljednjoj četvrtini imali priliku za preokret, no nisu ju iskoristili na -3 i Ribola je mirnijom završnicom stigla do pobjede.