Pula bolja od Rudeša, Dubrovnik ispustio pobjedu kod Bosca

Pula je stotkom bila bolja od Rudeša, dok je Bosco 7 sekundi prije kraja došao do pobjede nad Dubrovnikom.

Prva liga, 15.kolo:

Pula 1981-Rudeš 101:89 (26:24, 29:25, 20:24, 26:16)

(Bilalović 26, Wrencher 22 / Rezo 22, Majić 16)

Puljani su imali vodstvo na poluvremenu, u utakmici na velik broj poena, a kod domaćina su briljirali Bilalović i Wrencher, koji su nizali poene kao na traci, dok je Andabaka razigravao, pogađao i skakao i upravo je ovaj trojac bio najzaslužniji za dobru igru Nicevićeve momčadi.

U drugom poluvremenu njihova je igra malo popustila pa su igrači Rudeša dobili priliku malo smanjiti zaostatak, što su i napravili i u zadnjih deset minuta se ušlo sa rezultatom 75:73, premda nitko nije očekivao dramu koja se odvila na kraju. Gosti su uspjeli čak doći i do vodstva 81:82 u 34.minuti, no onda se gotovo dvije minute nije dogodio niti jedan poen, a onda je Andabaka za domaćina zabio dva bacanja za vodstvo. Majić je vratio gostima vodstvo, no onda su se ukazali opet Bilalović i Wrencher i za svega par minuta riješili pitanje pobjednika.

Bosco-Dubrovnik 94:93 (26:21, 24:22, 20:27, 24:23)

(Katura 25, Vidović 20 / Dubelj 26, Vodopija 20)

Drama je na kraju pripala Boscu i to 7 sekundi prije kraja. Prvo poluvrijeme nije to naslutilo, s obzirom da je domaćin imao +7 na poluvremenu. Gosti su puno bolje odigrali drugo poluvrijeme, posebno treću četvrtinu, koja je utakmicu dovela do egala pred zadnjih deset minuta.

Iako je domaćin u zadnjoj četvrini imao dva bijega na +7 ponovno, to nije uspio sačuvati pa se Dubrovnik prvo primaknuo na 89:88, dvije minute prije kraja, a onda nakon 92:91, košem Dubelja i poveo 92:93, 21 sekundu prije kraja. Imali su gosti sve u svojim rukama, ali isti je igrač, nakon nerealiziranog napada Puljka, promašio oba bacanja, kojima je mogao riješiti pitanje pobjednika. Domaćin je taj poklon iskoristio i preko Vidovića i njegove dvice stigao do pobjede. Vodopija je imao za goste zadnji šut, ali lopta nije htjela u koš.