Pula iznenadila Dubravu

Košarkašu Pule iznenadili su Dubravu u njenoj dvorani i odnijeli pobjedu te se tako plasirali u daljnje natjecanje Kupa Krešimira Ćosića.

Kup Krešimira Ćosića:

Dubrava-Pula 1981  85:93 (22:21,23:30,20:18,20:24)

(Rezo 12, Smolić 12, Kos 12/Marić 33, Andabaka 22)

Izrazito efikasno prvo poluvrijeme proteklo je u neizvjesnoj igri. Prvih deset minuta domaći su košarkaši bili bolji što su kapitalizirali vodstvom 22:21, no ulaskom u drugu četvrtinu gosti iz Pule su se probudili i sa nekoliko trica (Mirko Marić) prešli u vodstvo, koje su sačuvali do kraja poluvremena i na veliki odmor otišli sa vodstvom 45:51. Obje su ekipe već u tom periodu postigle ukupno 15 trica, čemu i svjedoči sve ukupno čak 96 poena za dvadeset minuta. Domaći trener je raspodijelio minutažu po četvrtinama, ne umaravši previše svoje stožerne igrače, dok su gosti veći dio poluvremena igrali sa najjačom postavom, željni pobjede i prolaska dalje. Dubravaši su treću četvrtinu odigrali nešto bolje, postigli neke trice, no prednost Pule ipak nisu uspjeli anulirati nego samo smanjiti svoj zaostatak na -4 pred zadnjih deset minuta utakmice. U zadnjoj četvrtini domaći su košarkaši krenuli na sve ili ništa, no gosti iz Pule tricama su održavali svoje vodstvo i u takvom raspoloženju odigrali do samog kraja utakmice i na krilima odličnog Marića došli do važne i neočekivane pobjede.

Marić se na kraju zaustavio na 33 poena, uz fantastičan šut (11/12 od toga trice 7/8) i skupio 8 skokova.