Puljani šokirali Škrljevo i plasirali se na Final Eight

Momčad Sandra Nicevića šokirala je premijerligaša i ostvarila povijesni uspjeh!

KUP KREŠIMIR ĆOSIĆ:

KK PULA 1981 – KK ADRIA OIL ŠKRLJEVO 71:70 (21-8, 18-25, 20-18, 12-19)

(Bilalović 19, Andabaka 17 / Boban 19, Vucić 17)

Košarkaši Pule 1981 su među osam najboljih ekipa Hrvatske u Kupa Krešimira Ćosića!

Povijesni klupski plasman na Final eight Bijeloplavi su izborili fantastičnom pobjedom pred svojim vjernim i glasnim navijačima, protiv Premijerligaša Adria Oil Škrljeva protiv kojeg su, nakon infarktne završnice, slavili s konačnih 71:70. Furiozno su Puležani otvorili susret i nakon četiri minute vodili s velikih 10:0, dok su gosti svoje prve poene upisali tek u šestoj minuti tricom Antonija Bobana. Do kraja prve četvrtine Bijeloplavi drže visok ritam i prvu dionicu zaključuju s prednosti od 13 koševa (21:8). U 11. minuti domaći nakon trice Martina Klepe upisuju najveću prednost na utakmici (26:10), no, očekivano, Bakrani ne dižu bijelu zastavu i do velikog odmora smanjuju zaostatak na -6 (39:33). Košarkaši Škrljeva, nakon jezikove juhe servirane im od strane njihovog trenera Rajkovića u svlačionici, u nastavak ulaze mnogo agresivniji u obrani, što je na trenutak iznenadilo Puležane, a gosti to rutinski koriste te nakon polaganja Mate Mandića upisuju prvo vodstvo na utakmici (41:42 – 33′). No, Bijeloplavi nastavljaju svojim ritmom i tricom kapetana Kristijana Andabake dvije sekunde prije kraja treće dionice povećavaju vodstvo na 59:51.

U posljednjoj četvrtini, drama. Košarkaši Adria Oil Škrljeva sedam minuta prije kraja dolaze na -1 (59:58), Matija Bilalović uzvraća tricom, ali Pandurić, Vucić i Dorris donose novo vodstvo gostima u 35. minuti (62:65). Bijeloplavi ne posustaju, koševima Patricka Wrenchera Jr. drže priključak, ali Bakrani tricom Vucića odlaze na velikih +5 (65:70) dvije minute prije kraja. Situacija nije djelovala nimalo optimistična u tim trenucima za domaće košarkaše, gosti su već osjećali okus pobjede, ali Puležani su imali drukčije planove. Do kraja susreta gosti iz Bakra nisu zabili ni jedan poen, dok su Bijeloplavi koševima Wrenchera i Andabake “uhvatili” egal (70:70) 32 sekunde posljednje sirene. Nakon minute odmora gosti imaju zadnji napad, pulski prvoligaš se odlučuje braniti bez prekršaja, što i čini natjeravši Amerikanca Marka James Dorrisa na promašaj za dva poena četiri sekunde prije kraja, nakon čega Mirko Marić skače u obrani i kreće ka protivničkom košu kada ga prekršajem zaustavlja Luka Vucić, 66 stotinki prije kraja utakmice. Marić, strijelac 7 koševa, ali i autor nevjerojatnih 11 skokova, je neumoljiv s crte slobodnih bacanja, ubacuje prvi pokušaj, a drugi namjerno promašuje kako bi vrijeme isteklo i fešta u ispunjenom Domu sportova Mate Parlov može početi.