Puntamika slavi ulazak u Prvu ligu, Pula uhvatila priključak sa Đakovom pred posljednja tri kola

Odigrano je 5.kolo kvalifikacija za ulazak u Prvu ligu.

Puntamika je u ovom kolu i definitivno potvrdila ulazak u Prvu ligu slijedeće sezone, domaćom pobjedom nad Đakovom, koje je vrlo dobro pariralo neporaženoj momčadi ovih kvalifikacija, ali nije bilo mogućnosti nanijeti prvi poraz momčadi iz Zadra. Zadrani su slavili na kraju 71:68 i pred svojim navijačima proslavili povratak u prvoligaško društvo.

Pula je došla do treće pobjede, kojom se izjednačila na tablici sa Đakovom. Puljani su u ovom kolu slavili protiv Maksimira, jednog od direktnih konkurenata za drugu poziciju. Dobro je momčad Lea Krizmana otvorila utakmicu te je kroz cijelo prvo poluvrijeme imala vodstvo, a nešto lošijom trećom četvrtinom malo su stečenu prednost ugrozili pa je Maksimir na kraju treće stigao na samo -2. Ipak, u pravo vrijeme domaći su se igrači razbudili pa su posljednju četvrtinu dobili 25:13 i tako upisali važnu pobjedu, za zadržavanje koraka sa Đakovom.