Puntamika u Zagreb nosi 6 poena viška, a imali su i +24

Puntamika je bila bolja od Bosca u prvoj utakmici dodatnog razigravanja.

Košarkaši Puntamike slavili su u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za plasman u HT Premijer ligu svladavši Bosco na domaćem parketu s 85:79. Imali su Puntamičani sredinom treće četvrtine i visokih plus 24, no u završnici je nestalo snage, što su gosti iskoristili na najbolji mogući način te nas u ponedjeljak očekuje uzbudljiv rasplet u Trnskom.

Premda su Zagrepčani postigli prve poene na susretu, otvaranje je u potpunosti proteklo u znaku “Zelenih” koji su uzvratili s 11 vezanih koševa i rano preuzeli rezultatsku inicijativu. Luka Katura i Ante Smolić su dvjema tricama vratili svoju momčad na posjed zaostatka (17:15), no s iste je udaljenosti uzvratio mladi David Pavin pa se u drugu dionicu ušlo s plus osam za igrače Roka Jurline. Bijeg na prvu dvoznamenkastu prednost donio je Marko Prskalo ubačajem izvan linije 6.75 pa je gostujući strateg ubrzo bio primoran reagirati minutom odmora, nakon koje je uslijedilo razdoblje izjednačene igre koje se nastavilo sve do odlaska na veliki odmor, uoči kojeg je semafor pokazivao 40:32 za domaći sastav.

Goste je vukao raspoloženi Katura koji je u prvom poluvremenu ubacio 17 poena, no već je otvaranje nastavka donijelo novi nalet zadarskog sastava koji se preko kapetana Dina Palčića vratio u dvoznamenkaste vode, da bi novi dalekometni ubačaji Petra Marića i Emilija Banića ubrzo odveli domaćine i na ugodnih plus 17. Vrlo dobra obrana u tim trenucima nije ostavljala puno prostora “Salezijancima” koji su u jednom trenutku bili “u bunaru” (64:40), no buđenje gostiju je došlo u pravi čas pa se zahvaljujući slobodnim bacanjima Kature u posljednju dionicu ušlo s, pokazat će se, dostižnih 67:52 za Puntamiku.

Kako je vrijeme odmicalo sve je primjetniji bio umor u redovima domaćeg sastava, a s druge su se strane razigrali iskusni Ante Krapić i mladi Luka Babić pa je bilo tek pitanje časa kada će gosti unijeti pravu dramu pod krov starih Jazina. Dogodilo se to nakon slobodnog bacanja Ante Smolića kojim je Bosco kapitalizirao razdoblje bolje igre i prišao na samo posjed zaostataka (75:72), nakon čega je svaka pomisao o stvaranju velike zalihe pred gostovanje u Trnskom pala u vodu. Do kraja je valjalo sačuvati pobjedu, a “Zeleni” su u tome uspjeli i preko Marića, Palčića i Banića došli do plus šest pred uzvrat koji je na rasporedu u ponedjeljak.

Petoricu dvoznamenkastih u domaćim redovima predvodili su Emilio Banić i Dino Palčić s po 17 poena, čemu je kapetan Puntamike dodao i 11 asistencija te šest skokova, dok je Zagrepčane predvodio raspoloženi Luka Katura s 30 koševa i osam uhvaćenih lopti.

Izvor: KK Puntamika