Raspucana Cedevita preko Alkara do treće pobjede

Jedini susret dana u trećem kolu HT Premijer lige odigrali su dvije dotad neporažene momčadi, Cedevita i Alkar.

HT Premijer liga, 3. kolo

Cedevita – Alkar 103:75 (43:34)

Sinjani se odlično drže u prvoj četvrtini protiv favorizirane Cedevite. Tridesetak sekundi prije kraja prve dionice na semaforu je stajalo 21:21 kada Toni Katić s četiri poena u nizu donosi Cedeviti prednost. To kao da je bio početak buđenja domaće momčadi koja je do poluvremena skoro došla i do dvoznamenkaste prednosti. Igra Vitamina dizala se iz četvrtine u četvrtinu te je utakmica praktički bila riješena početkom nastavka čime je momčad Slavena Rimca osigurala i treću ovosezonsku pobjedu. Alkaru je ovo bio prvi poraz nakon domaćih slavlja protiv Zaboka i Hermes Analitice.

Najbolji u redovima Cedevite bili su Toni Katić sa 17 te Antonio Jordano sa 16 poena , dok je goste iz Sinja predvodio Hrvoje Vučić s 19 poena i sedam skokova. Cedevitu u sljedećem kolu čeka gostovanje kod Hermesa, dok će Alkar ugostiti Škrljevo.