Real bolji od Fenera u prvom derbiju Eurolige

Prvo kolo je donijelo i odmah derbi između Real Madrida i Fenerbahčea, koji je na kraju pripao Realu.

Real Madrid-Fenerbahče 81:77 (30:21, 13:21, 21:13, 17:22)

(Taylor 19, Randolph 15/ De Colo 22, Williams 19)

Real je odlično otvorio utakmicu, poveo čak 19:4, što je poprilično razljutilo Obradovića, koji je svojim igračima na time-outu imao puno toga za reći. U odstustvu Jana Veselog, ulogu petice je preuzeo Vladimir Štimac, koji nije ni približno ta klasa, što je Real znao iskoristiti i preko svojih centara doslovno razbijao Fener. Ipak, sa nekoliko promjena i ulaskom De Coloa kod Fenera, turski gigant je proigrao i uspio se vratiti u utakmicu. Posebno dobro su odigrali igrači Fenera drugu četvrtinu, koju su dobili na kraju 13:21 i potpuno zakomplicirali utakmicu.

Drugo poluvrijeme ponovno je bilo nešto bolje za Real, koji se odlijepio na dvoznamenkastu prednost, a dobro su i tim trenucima reagirali Randolph i Taylor kod domaćina i Real je imao +9 na kraju treće četvrtine. De Colo i Derrick Williams su kod Fenera bili jedini raspoloženi u napadačkom dijelu i tu je Obradović imao veliki minus. Držao je Real u zadnjoj četvrtini prednost od 6-7 poena većim dijelom četvrtine, a u 35. minuti je semafor pokazivao rezultat 73:68, a onda je prvo Williams tricom smanjio na 73:71, Fener se nakon toga obranio, a Sloukas dvicom izjednačio na 73:73, tri i pol minute prije kraja. Real je tada sa četiri vezana poena pobjegao na 77:73, a De Colo bacanjima smanjio na 77:75, na 1:30 do kraja. Taylor je zabio za dva u novom napadu Reala, a Randolph ukrao De Colou loptu, no u napadu je napravio korake i dao Feneru novu šansu. Williams se spetljao u napadu, promašio šut, a Deck zabio dvicu u kontri za potvrdu pobjede Reala.

Taylor je bio prvo ime kod Reala sa 19 poena, dok je Randolph dodao 15 te 5 skokova i 3 asistencije. Kod Fenera prvo ime De Colo sa 22 poena i 5 skokova te Derrick Williams sa double-double učinkom od 15 poena i 10 skokova.