Ribola je teže od očekivanog došla do pobjede nad Samoborom.

Prva liga, 19.kolo:

Ribola Kaštela-Samobor 90:83-prod. (19:18, 26:23, 14:14, 17:21, 14:7)

(Marasović 20, Tvrdić 15 / Levanić-Kutni 24, Kuzmanović 17)

Momčad Damira Rančića je upisala važnu pobjedu na domaćem terenu protiv Samobora, koja ju je i dalje ostavila u vrhu Prve lige, iako im je za to trebalo dodatnih pet minuta.

Neizvjesno prvo poluvrijeme završilo je dobro za domaću momčad, koja je imala +4 pred veliki odmor. U drugom poluvremenu, gosti su odigrali puno boljih dvadeset minuta, no i dalje je domaćin imao rezultatsku prednost i vodstvo nakon tri četvrtine. Onda je u posljednjoj četvrtini krenula igra koš za koš, gosti su malo po malo stizali zaostatak, a u 36.minuti se potpuno priključili pa i poveli 67:68, nakon trice Kuzmanovića. Ipak, mini serijom domaća momčad je došla do lijepe prednosti od četiri poena, 49 sekundi prije kraja, no gosti su preko Levanić-Kutnog smanjili zaostatak na -2, a onda je Vranješ sekundu prije kraja zabio dvicu za produžetak.

U dodatnih pet minuta, domaća je momčad odigrala puno bolje i koncentriranije nego posljednjih pet minuta regularnog dijela i dozvolila gostima samo sedam poena, dok su oni na drugoj strani zabili 14 i tako si trasirali put do pobjede.

Frano Marasović je sa 20 poena bio prvi strijelac domaćih, Lovre Tvrdić je dodao 15.

Bruno Levanić-Kutni je sa 24 bio prvi strijelac gostiju.