Robertson i Pilepić kreirali preokret na Baldekinu i odveli Škrljevo do pobjede

Šibenka i Škrljevo su odigrali zanimljivu utakmicu, koja je odlučena u posljednjoj četvrtini.

HT Premijer liga, 22.kolo:

Šibenka-Adria Oil Škrljevo 88:97 (23:31, 27:24, 22:16, 16:26)

(Širko 24, Miković 24 / Robertson 29, Pilepić 20)

Šibenčani su prosuli bodove kada su se vjerojatno najmanje nadali, na domaćem terenu protiv Škrljeva. Već nakon prve četvrtine vidjelo se da su obrambene reakcije ne baš najbolje, pa su gosti već nakon deset minuta imali na kontu 31 poen i tako nagovjestili svoju dobru napadačku igru.

Do poluvremena je domaći stroj, predvoen Širkom i Mikovićem uspio tek smanjiti zaostatak, no dali su neke naznake dobre igre, koja se na kraju i dogodila u drugom dijelu susreta. U trećoj četvrtini su dozvolili gostima samo 16 poena, oni su ubacili 22 i to im je donijelo vodstvo od 72:71 na kraju treće četvrtine. I onda su tu jednostavno stali. Napadi su izgledali bezidejno, gosti su se razigrali, a prije svih dvojac Robertson-Pilepić, koji su u posljednjim minutama bili nezaustavljivi za domaće igrače i Škrljevo je nakon dvije dvice (Robertson, Gunjina) povelo 79:82 u 35. minuti i nitko nije mislio da ćeto vodstvo održati do kraja. No, upravo se dogodilo suprotno. Čuvali su vodstvo do kraja utakmice, a pitanje pobjednika riješio je Pilepić, tricom 39 sekundi prije kraja, koja je donijela Škrljevu vodstvo 88:94 i riješenje utakmice.

Henrik Širko i Milija Miković su kod Šibenke zabili svaki po 24 poena, dok su goste predvodili Arkim Robertson sa 29 poena i Fran Pilepić sa 20. Gosti su imali čak 26 asistencija na ovoj utakmici…