Rocketsi poveli protiv Lakersa, Miami ima 3:0 protiv Bucksa

Houston je iznenadio prvi puta Lakerse, a Miami Buckse već treći puta…

Miami Heat ima ogromnih 3:0 protiv Milwaukee Bucksa i pred velikim je prolaskom u finale Istoka. Pokazali su Butler, Dragić i ekipa da imaju odgovor na igru Bucksa i po treći puta i kreirali do sada možda i najveće iznenađenje cijele play-off serije. Iako su na ulasku u zadnju četvrtinu imali zaostatak od 10 poena, odigrali su fantastičnu četvrtinu i dobili ju čak 40:13 i tako došli do treće pobjede. Jimmy Butler je ponovno bio njihov najbolji igrač sa 30 poena, od čega je 17 postigao u posljednjoj četvrtini. Veliku pomoć je imao i u Bamu Adebayou koji je postigao 20 poena i skočio 16 puta, Jae Crawder je pridodao 17, a Goran Dragić 15 poena. Kod Bucksa, Giannis Antetokounmpo je bio korak do triple-double učinka, od 21 poena, 16 skokova i 9 asista. Brook Lopez je sa 22 poena bio drugi strijelac poražene ekipe. Miami-Milwaukee 115:100.

Houston je u polufinalu Zapada u prvoj utakmici iznenadio Lakerse i došao do uvodne pobjede. Rocketsi su imali vodstvo kroz gotovo cijelo prvo poluvrijeme, koje su Lakersi malo ublažili u drugom poluvremenu, no možda i ključna je bila posljednja četvrtina, koju su Rocketsi dobili 9 razlike i pobjegli na nedostižnu prednost. James Harden je bio njihovo prvo ime sa 36 poena, dok je Russell Westbrook dodao 24. Kod Lakersa, Anthony Davis prvi strijelac sa 25 poena, kojima je dodao i 14 skokova, dok je Lebron James upisao 20 poena, uz 8 skokova i 7 asista.