Roko Prkačin sa 31 poenom predvodio Cibonu do pobjede nad Unicajom

Odlično prvo i nešto slabije drugo poluvrijeme Cibone, na kraju je ipak donijelo prvu pobjedu na kvalifikacijskom turniru Eurolige.

Euroliga, kvalifikacijski turnir:

Unicaja-Cibona 77:84 (20:22, 12:28, 24:15, 21:19)

(Godspower 15, Tamba 13 / Prkačin 31, Majcunić 17)

Odlično prvo poluvrijeme odigrali su Cibonin juniori protiv Unicaje. Prva je četvrtina prošla u ispitivanju snaga i traženju pravog ritma, a onda su se Cibosi u drugoj četvrtini razigrali i preko raspoloženih Prkačina i Majcunića pobjegli na +18 do poluvremena. Roko je upisao 16 poena, a Majcunić 14.

Mlako je Cibona ušla u drugo poluvrijeme, što su igrači Unicaje iskoristili i brzo smanjili svoj zaostatak i Cibonina predost se istopila sa +18 na +11. Uspjeli su igrači Cibone zadržati vodstvo do kraja četvrtine, koje ne na kraju četvrtine bilo +9 (56:65).

Igrači trenera Jurana održavali su vodstvo od desetak poena razlike u zadnjoj četvrtini, da bi se Unicaja u 34. minuti približila na -8, a svoju dobru igru Unicaja je materijalizirala potpunim povratkom u utakmicu u zadnjim minutama, a dvije minute prije kraja košem Buljevića Cibona je došla do +7. Ipak u završnici, Roko Prkačin je sa dvicom i dodatnim bacanjem odveo Cibonu na +7 i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Roko Prkačin je bio prvo ime susreta sa 31 poenom, 10 skokova i 4 asista te valorizacijom 35, a odličnu utakmicu je odigrao i Hrvoje Majcunić sa 17 poena, 6 skokova i 7 asistencija.