Runjić i Cvitković nadigrali Split

Ova sezona svakako će biti zanimljiva što nam je potvrdila momčad Sonik Puntamike koja je u današnjem susretu svladala Split rezultatom 80:77.

KK Sonik Puntamika – KK Split
80:77 (23:13, 20:28, 20:9, 17:27)

(Cvitković 26p, Runjić 20p ; Mesiček 19p, Perković 18p)

U košarkaškoj dvorani Jazine odigrao se zanimljiv susret momčadi Sonika i Splita. Domaćini su od prve sekunde susreta motivirano ušli u igru, akcije su im prolazile kao podmazane a posebno je bio raspoložen mladi Lovre Runjić koji je upravo ove sezone prešao iz Splita u Sonik. S druge strane, splitski se Žuti i nisu najbolje snašli. Kao razlog izgubljene utakmice mogu navesti umor jer su prije dva dana igrali zahtjevnu abaligašku utakmicu protiv FMP-a. Nedostatak koncentracije, manjak motivacije jednog od lidera splitske momčadi Pavla Marčinkovića i nedostatak kemije među igračima spojili su se u ovoj utakmici i rezultirali gubitkom. Do poluvremena se gostujuća momčad držala, par su se puta i vraćali iz minusa ali u trećoj četvrtini domaćini su im pokazali kako igra jedna momčad. Pri kraju utakmice Split se pokušao dočepati pobjede, ali to im nije pošlo za rukom pa Sonik Puntamika zasluženo dolazi do pobjede.

Domaćine su vukli Cvitković (26p) i Runjić (20p), dok su Mesiček (19p) i Perković (18p) gurali splitsku momčad.