Sandro Rašić sa 8 trica potopio Igokeu

Cibona je došla do druge pobjede na poluzavršnici. Nakon Krke, slomili su i Igokeu.

Cibona-Igokea 90:68 (18:16, 24:23, 28:15, 20:14)

(Rašić 29, Majcunić 20 / Topolović 23, Kondić 12)

S obzirom da su samo prije desetak sati odigrali utakmicu protiv Krke, juniori Cibone su dosta dobro reagirali u prvom poluvremenu protiv Igokee. Neizvjesno poluvrijeme završilo je ipak vodstvom Vukova od tri poena viška 42:39, zahvaljujući prije svega dobrim rolama Buljevića (11 poena), Rašića i Porobića (obojica po 9 poena). Zabili su Vukovi 8 trica već u prvom poluvremenu, po tri Rašić i Buljević.

Jako dobro su Cibosi otvorili i drugo poluvrijeme, držali vodstvo, no onda se ozlijedio Lovro Gnjidić, ali to nije previše omelo njegove suigrače. Razgoropadio se tada Sandro Rašić, koji je nanizao 8 poena za redom, dvije trice i dvicu i odveo Cibonu na +16, a rezultat na kraju treće četvrtine je bio 70:54 za Cibonu. Kontrolirala je Cibona rezultat u zadnjoj četvrtini, dok su igrači Igokee previše nizali grešaka da bi ugrozili vodstvo Cibone. Pet minuta prije kraja, Cibona je imala vodstvo 76:61 i bila je vrlo blizu pobjede, no sa četiri poena u nizu Igokea je natjerala trenera Cibone na time-out, ne bi li razbudio svoje momke pred zadnje četiri minute susreta. Povezali su Cibosi tada nekoliko dobrih obrambenih reakcija, zabili dvije kontre i pitanje pobjednika je bilo riješeno, ostalo je upitno samo sa kolikom razlikom će Cibona slaviti. Na kraju +22 za Cibonu.

Sandro Rašić je odigrao odličnu utakmicu i postigao 29 poena, uz šut 9/14, od čega je trice šutirao 8/13, uhvatio je 4 skoka, podijelio 2 asistencije i imao 3 osvojene lopte. Hrvoje Majcunić je bio drugi strijelac sa 20 poena, kojima je dodao 7 skokova i 4 asistencije.