Serijom 18:0 u trećoj četvrtini Sonik otpuhao Zabok, Runjić i Palčić upisali dva double-doublea

Puntamičani su upisali vrijednu pobjedu u Zaboku, do koje su došli odličnom trećom četvrtinom.

HT Premijer liga, 23.kolo:

Zabok-Sonik Puntamika 73:86 (11:16, 24:22, 9:27, 29:21)

(Diminić 15, Anzulović 12 / Runjić 21, Cvitković 19)

Sonik Puntamika je treći krug otvorila uvjerljivim slavljem u Zaboku, iako to prvo poluvrijeme nikako nije nagovještavalo.

Puntamičani su nakon skromne prve četvrtine, kada su poeni u pitanju, imali prednost od pet poena, a onda su se obje ekipe u drugoj četvrtini razbudile i zagrijale pa su i napadi imali svoj smisao, kod obje ekipe. Iako je domaćin minimalno slavio u drugih deset minuta (24:22), to im nije bilo dovoljno da upišu vodstvo na poluvremenu pa su gosti na veliki odmor otišli sa zalihom od tri poena viška.

I onda su u trećoj odradili lavovski posao. Nitko nije slutio da će utakmica otići u smjeru uvjerljivog vodstva gostiju, koji su napravili nevjerojatnu seriju 18:0 u razmaku od 25. do 30.minute i tako pobjegli domaćinu na 21 poen viška. Završila je treća četvrtina visokih 27:9 za goste. Onda su to održali u posljednjoj četvrtini, Zabok nije znao pošteno zaprijetiti pa se razlika nije u niti jednom trenutku spuštala ispod 15 razlike i bilo je jasno da je pitanje pobjednika riješeno.

Odličnu utakmicu za goste je odigrao mladi Lovre Runjić, koji je postigao 21 poen, uz odličan šut 7/8, imao je i čak 11 skokova, 2 asistencije i 3 osvojene lopte. Podršku je imao u Tomislavu Cvitkoviću, koji je zabio 19 poena i uhvatio 8 skokova, a vrlo dobar je bio i Dino Palčić sa 15 poena i čak 10 asistencija.

Kod Zaboka, prvi strijelac Miše Diminić sa 15 poena, dok je Andro Anzulović dodao 12.