Nakon što je Zadar jučer izgubio u Osijeku, još je jedan favorit danas doživio šok. Cibona je izgubila u svojoj dvorani od Gorice, drugi puta ove sezone.

HT Premijer liga, 16.kolo:

Cibona-Gorica 77:83(22:15,9:26,28:27,18:15)

(Bundović 19,Markota 15, M.Ljubičić 15/Majcunić 13, Baković 12)

Da Sesar ima lijeka za Ciboninu igru pokazao je večeras sa svojom ekipom i drugi puta ove sezone u srazu sa Cibonom. Još prekjučer je u prijenosu Cibona-Krka u ABA ligi rekao kako želi pružiti što jači otpor i da nema govora o tome tko je favorit, no nije izvisio bijelu zastavu. Njegovi su momci pokazali zavidnu količinu borbenosti i koncentriranosti te njihovoj pobjedi se nema što prigovoriti. Početak utakmice nije nagovjestio moguće iznenađenje, dobila je Cibona prvu četvrtinu 22:15 i malo tko je mogao očekivati ovakav rasplet. No, odličnom igrom u drugoj četvrtini, Gorica potpuno okrenula utakmicu, dobivši ju čak 26:9 i priuštila si vodstvo na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme Cibona je krenula na sve ili ništa, no Sesarovi momci nisu ustuknuli i pružili su odličan otpor favoriziranom protivniku. Sesar i njegovi igrači posebno su u napadu imali bezbroj riješenja, što je Cibonine igrače dovelo do toga da nisu nalazili način kako preokrenuti utakmicu. Široka klupa i raspoložena većina igrača ono su što je Gorici donosilo konsantnu svježinu, dok je Cibona izgledala malo i umorno, na što je Sesar sigurno igrao u pripremi utakmice. Pokušala je Cibona presingom u zadnjim minutama doći do preokreta, no Baković i Kapusta su dva puta odigrali fenomenalne akcije sa alley-oop završetkom, čime su udarili zadnji čavao u Cibonin lijes.

Iako se možda može govoriti o umoru kod igrača Cibone, nakon iscrpljujuće utakmice u subotu, no treba odati priznanje Gorici i njihovom treneru Josipu Sesaru. Ovo je druga njihova pobjeda nad Cibonom u ovoj sezoni i to sada definitivno više nije slučajnost. Josip Sesar polako, ali sigurno gradi svoj trenerski put, a ovim pobjedama je pokazao da taj put ima jako dobre temelje.