Sesvetama druga pobjeda, Omiš uvjerljiv protiv Belišća

Trećeg dana kvalifikacija favoriti Sesvete i Omiš stigli su do svojih drugih pobjeda i došli samo koračić do konačnog cilja, a to je Prva liga.

Kvalifikacije za Prvu ligu:

Kastav-Sesvete 70:71(24:16,15:13,12:25,19:17)

(Benković 27, Miletić 21/ Babić 21, Krajačić 13)

Košarkaši Kastava u ovoj su utakmici pod svaku cijenu htjeli doći do pobjede pa su tako i krenuli u utakmicu. Iznenađujuće su imali vodstvo na poluvremenu od 10 razlike, a na ruku im je i išlo to što za Sesvete nije igrao njihov najbolji igrač Papak, što im je prilično olakšalo posao. No, ulaskom u drugo poluvrijeme Sesvete su se razbudili, dobile treću četvrtinu i prešli u vodstvo, ali u zadnjoj četvrtini odvijala se prava drama. U igri koš za koš, Kastav je u zadnju minutu ušao sa vodstvom 70:69, ali Sesvete su preko Semrena, tridesetak sekundi prije kraja došle do pobjedničkog koša. Kastav je imao priliku u zadnjem napadu, ali njihov šut je blokiran i tako su upisali i treći poraz. Sesvete su došle na korak do plasmana u Prvu ligu.

Omiš-Čagalj Tours-Belišće 102:73 (26:12,29:18,17:30,30:13)

(Matijević 22, Jović 22/ Blažević 24, A.Soldo 14)

Domaća momčad potpuno je nadigrala umorne Belišćane, kojima je ovo bila treća utakmica u isto toliko dana i već nakon prve četvrtine osjetio se njihov umor, pogotovo u obrani, gdje su dozvolili domaćoj ekipi previše laganih poena. Raspoloženi i motiviran domaćin sve je to iskusno koristio pa je već do poluvremena imao zalihu od 25 poena prednosti. U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli istu sliku, držali su Omišani dvadesetak koševa prednosti i kontrolirali utakmicu, sve do sredine treće čevrtine kada je uporno Belišće odličnom igrom smanjilo prednost na 12 zaostatka, odličnom četvrtinom koju su dobili čak 30:17. Vidjelo se tada da stvari u svoje ruke mora uzeti najbolji igrač Omiša, Ivan Mimica koji je počeo dirigirati igrom, podijelio nekoliko asistencija i Omiš je ponovno imao 15-ak razlike. Održala je domaća momčad tu razliku do kraja i zasluženo slavila, upisala drugu pobjedu i došla na korak do potvrde plasmana u Prvu ligu.