Šibenčani u drugom poluvremenu dotukli Brokere, koji još uvijek imaju šanse za ostankom

Damir Milačić i njegovi momci u Osijeku su produžili svoj niz pobjeda na njih šest.

Domaćin je vjerojatno pod pritiskom važnosti pobjede, bio prilično sputan u početku utakmice, iako je prva četvrtina završila 17:17. No, u drugoj su gosti zaigrali nešto bolje i konkretnije, što im je donijelo vodstvo na poluvremenu 37:42.

I onda su Milačićevi igrači, njih 8 danas, prebacili u višu brzinu i ubacili domaćinu čak 31 poen u trećoj četvrtini i polako počeli riješavati pitanje pobjednika. Osječani danas jednostavno nisu znali do kraja iskoristiti neke poklone gostiju, u gotovo svakoj situaciji kada su spustili razliku i kada su se trebali primaknuti na minimalna zaostatak, kao da je nedostajalo hrabrosti i odlučnosti.

Momčad sa pet uzastopnih pobjeda takve stvari odmah kažnjava, učinila je to i Šibenka, a posebno je raspoložen u tom drugim dijelu bio Devon Thomas, koji je radio doslovno što je htio. Zabijao, probijao i razigravao suigrače, koji su nemilice trpali u domaći i koš, za konačnu pobjedu 70:96.

Topolović je za domaće ubacio 18 poena, a po 14 su dodali Kuany te Porobić.

Thomas je kod gostiju zabio najviše, 24, a Arslanagić 20.