Šibenka boljim drugim poluvremenom do pobjede nad Zabokom

Narančasti su odigrali čvršće drugo poluvrijeme u oba smjera i došli do pobjede.

HT Premijer liga, 15.kolo:

Šibenka-Zabok 81:70 (26:23, 15:20, 19:10, 21:17)

(Vuko 17, Vraneš 17 / Smajlagić 22, Tomas 19)

Sadržajno prvo poluvrijeme odigrali su Šibenka i Zabok. Nakon boljeg ulaska u utakmicu i kontrole igre i rezultata, domaćin je imao vodstvo na kraju prve četvrtine, koje ipak nije uspio sačuvati. Sredinom druge četvrtine, gosti su koševima Galića poveli 36:37. Nakon nekoliko izmjena vodstava, na poluvrijeme se ipak otišlo vodstvom gostiju 41:43. Sven Smajlagić je zabio 12 poena u prvom poluvremenu i bio najbolji strijelac prvog poluvremena kod obje ekipe. Narančasti su odigrali čvršće drugo poluvrijeme u oba smjera i došli do pobjede.

Šibenčani su već nakon par minuta drugog poluvremena stigli prednost gostiju i poveli te dobrom igrom u obrani dozvolili gostima malo poena, dok je napad proradio pa su u 28.minut imali do tada najviših +11 (60:49). Gosti su u zadnjim minutama treće četvrtine iskoristili malu konfuziju u domaćim redovima i sa četiri vezana poena smanjili na 60:53, pred odlučujućih deset minuta.

U 34. minuti Šibenka je imala ponovno dvoznamenkastu prednost 68:58, prije svega zahvaljujuči dobroj obrani i koncentriranom igrom u napadu. Uspjeli su to narančasti sačuvati do kraja utakmice i tako doći do nove pobjede u sezoni.

Tonko Vuko i Ivan Vraneš su sa po 17 poena bili prva imena kod domaćina, a Sven Smajlagić sa 22 i Luka Tomas sa 19 kod Zaboka.