Šibenka gurnula Škrljevo u još veću krizu

Utakmica sa puno izmjena vodstava na kraju je otišla na stranu gostiju iz Šibenika.

HT Premijer liga, 17.kolo:

Adria Oil Škrljevo-Šibenka 87:90 (25:20, 18:28, 24:20, 20:22)

(Mandić 18, Vrkić 17 / Nakić 28, Vuko 18)

Šibenčani su gurnuli domaćina u još dublju krizu. Iako početak utakmice to nije najavljivao, s obzirom da je domaćin imao +5 nakon prve četvrtine, ipak sve dobro napravljeno u tom periodu palo je u vodu u drugoj četvrtini, gdje su gosti napravili +10, za svoje vodstvo na poluvremenu. Već tada je bilo jasno da će ovo biti večer Tonija Nakića koji je bio raspoložen u napadu.

Nešto bolja igra domaće momčadi u trećoj četvrtini, rezultirala je potpunim povratkom u utakmicu, što je na kraju treće četvrtine donijelo rezultat 67:68 i potpunu neizvjesnost pred zadnjih deset minuta.

Gosti su bolje krenuli u zadnju četvrtinu i brzo se odvojili na +8, no malo po malo, uporni domaćini su uspjeli smanjiti na tri poena zaostatka, tri minute prije kraja. Šest sekundi prije kraja, Morris je za Škrljevo zabio oba bacanja i rezultat 87:88. Nakon toga, isti je igrač napravio prekršaj na Nakiću, koji je iskusno zabio oba bacanja za 87:90. U zadnjem napadu, Morris je promašio tricu za eventualni produžetak i pobjeda je otišla u Šibenik.