Šibenka protutnjala i kroz Sinj, Paić i Pleadin presudili Alkaru

Šibenčani su i dalje jedina neporažena momčad Premijer lige.

Dalmatinski derbi Premijer lige na kraju nije ponio u pravom smislu taj epitet, s obzirom da je momčad Damira Milačića već nakon prve četvrtine otklonila bilo kakvo pitanje pobjednika, dobivši prvu četvrtinu sa uvjerljivih 28:8.

Tih deset minuta su usmjerili utakmicu, bez obzira što je Alkar u drugoj četvrtini izgledao nešto bolje, dobio tu četvrtinu 24:18, no Šibenka je i dalje sve kontrolirala.

Imali su gosti danas raspoložen dvojac Paić-Pleadin, koji je domaćim igračima zadavao najviše glavobolje. Najbliže što je Alkar stigao je -13 na početku posljednje četvrtine, više od toga nije išlo i gosti su do kraja utakmice nastavili jakim tempom, bez previše popuštanja i na kraju slavili sa visokih 63:86 i tako ostali i dalje jedina neporažena momčad Premijer lige.

Pavao Paić je sa 23 poena bio najbolji strijelac Šibenke, dodao je i 7 skokova, Juraj Pleadin je utakmicu završio sa 16 poena (4/7 trice), 8 skokova i 4 asistencije.

Kod poraženog Alkara, jedini raspoloženi Imran Polutak, sa 28 poena i 11 skokova, dok ne katastrofalnu utakmicu odigrao do sada najbolji igrač Alkara, George Brock, koji je pomalo nevjerojatno ostao bez poena, uz šut 0/8.