Šibenka u drugom poluvremenu prelomila utakmicu i pobjedila Škrljevo

Šibenčani su upisali drugu ovotjednu pobjedu.

Dvije utakmice u jednom tjednu i dvije pobjede. Košarkaši Šibenke vraćaju se sa gostovanja kod Škrljeva pobjedom 73:79.

Nakon što je domaćin odigrao nešto bolje prvo poluvrijeme, u drugom su gosti iz Šibenika pružili sjajnu obranu, koja je domaćine limitirala na samo 24 poena.

Devon Thomas je sa 23 poena bio jedan od junaka utakmice.

Damir Milačić, trener Šibenke: ‘Čestitke mojim igračima na pobijedi. Ono što nas krasi cijelu sezonu je da se borimo do zadnje minute. Ja sam rekao igračima, igramo odličan napad u prvom poluvremenu, ako pojačamo intenzitet obrane mi ćemo dobiti utakmicu jer ćemo nastaviti igrati napad kako smo naumili. To smo uspjeli, došli smo do pobjede, sretan sam i sada gledamo samo dalje da se dobro spremimo za iduću utakmicu.’

Stefan Sinovec, igrač Šibenke: ‘Nakon pobjede kući nad Osijekom spremali smo se za ovu utakmicu da pobijedimo. Prvo poluvrijeme nismo baš pokazali to na pravi način, primili smo 50 poena, u drugom poluvremenu smo stegli obranu i smanjili njihov broj koševa. Došli smo do veoma važne pobijede u borbi za ostanak, ako ne i u borbi za play off.’

Škrljevo- Šibenka 73:79 (23:21, 26:20, 8:16, 16:22).

Šibenka: Arslanagić, Thomas (23), Rebić (6), Gulin (2), Bašić (8), Solomun (4), Antić, Jambrović (13), Pleadin, Paić (9), Sinovec (14).

Škrljevo: Stojanović, Jelenković (10), Vucić (5), Kostić, Barnjak (20), Rajčić (12), Šajin (5), Ćošić, Vrgoč (13), Zovko (8).

Izvor: Šibenka