Šibenka u fantastičnoj atmosferi pobijedila Komarno u prvoj utakmici četvrtfinala Alpe Adria Cupa

Šibenčani su slavili u prvom četvrtfinalnom susretu Alpe Adria Cupa.

Košarkaši Šibenke nakon fenomenalne sezone u domaćem prvenstvu i dvanaest pobjeda, nižu pobjede i u Alpe Adria kupu. Danas su na Baldekinu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici pobjedili BC Komarno 78:71.

Šibenka nije dobro otvorila utakmicu. Semafor je pokazivao 0:9 za goste, a narančasti su svoje prve poene zabilježili nakon dvije minute od početka i to tricom Pleadina.
No, onda se i krenulo sa tricama, redali su Paić i dobro raspoloženi Brocić i domaćini su stigli do 15:15 pa je prva četvrtina završila sa minimalnim vodstvom gostiju 27:28.

U drugoj četvrtini Milačićeva momčad bolje je odigrala obranu pa se na odmor otišlo rezultatom 45:36. Dobro se nastavilo i početkom drugog poluvremena kada se došlo i do najvećeg vodstva za domaćine 54:41. No tada se dogodio mali pad Šibenke, neiskustvo mladosti što je rezultiralo tome da su gosti došli na samo šest koševa razlike tricom Gatlinga.

Raspoloženi Šibenčani ušli su u zadnju odlučujuću četvrtinu kada je u jednom trenutku kapetan Paić ostao ležati na parketu i moralo se nastaviti bez njega jer ekipa Šibenke nije htjela riskirati pa je Paić do kraja utakmice ostao na klupi. Šibenka je upisala još jednu pobjedu u Alpe Adria kupu 78:71, no ostaje i uzvratna četvrtfinalna utakmica u Slovačkoj.

Damir Milačić, trener Šibenke: ‘Najbitnije je da smo dobili utakmicu s obzirom da se ovdje igra na koš razliku. Danas se pokazalo jedno neiskustvo naše momčadi s obzirom na neke postupke u igri gdje nismo bili mentalno spremni kako da prelomimo utakmicu da probamo otići iznad tih deset razlike. Međutim, u jednom trenutku su oni došli sa njihovom tricom na samo dva razlike i u tom trenutku smo povisili petorku, napravili dobru visinu i uspjeli smo prelomiti da dobijemo sedam razlike i to je bio ključni dio utakmice.

Dozvolili smo 25 poena Gatlingu iz šuta, što znači da mu nismo bili dovoljno blizu i to je to neiskustvo koje mi igrači imaju. Međutim, nemam nikakve zamjerke, 40 skokova, 19 asistencija, ogromna borba, fantastična atmosfera u dvorani….volio bih da nas bude još više sada u subotu kada igramo sa Furnirom. nadam se da će sa Paićem biti sve u redu, nismo smjeli ništa riskirati jer već u subotu igramo novu, jako ozbiljnu utakmicu.

Moram priznati da sam jako zadovoljan i posjetom i atmosferom danas kakva je bila u dvorani i jako sam sretan kako mi je ekipa izgledala što se tiče borbenog duha. Pozvao bih navijače da nas dođu podržati u subotu.’

Srđan Brocić, igrač Šibenke: ‘Prije svega želio bih zahvaliti navijačima koji su nam evo iz utakmice u utakmicu podrška u sve većem broju i lijepo je vidjeti da su tribine pune. Nadam se da će tako nastaviti, a što se tiče utakmice tu smo znali da nas očekuje zahtjevna utakmica protiv jednog dobrog protivnika. Mislim da smo napravili dobar posao i dobili smo sa ok razlikom. Nadam se da ćemo na gostovanju opravdati ulogu i dovesti utakmicu u neizvjesnost koja će otići u našu korist i da ćemo proći dalje u Final Four.’

Zlatko Jovanović, trener BC Komarno: ‘Prije svega moram pohvaliti ekipu Šibenke kao jedan tim koji stvarno igra predivnu košarku ove godine. Dobro su vođeni, moj kolega Milačić radi jedan odličan posao. pratim Šibenku od početka neznajući da ćemo se sresti u Alpe Adria cupu i stvarno moram im čestitati na svemu što su napravili do sada.

Kao drugo, sedam razlike nije puno, mislim da je rezultat dobar. S obzirom kako smo mi igrali ja nisam zadovoljan. Mislim da generalno imamo problem sa energijom, ne znam koliko ljudi prati, ali u Slovačkoj igramo svaka tri dana i mi doslovno od osmog mjeseca nismo imali pauzu od priprema igramo non stop i potrošnja nam je ogromna.

Mislim da energetski u nekim trenutcima nismo odgovorili dobro, samim tim kad nemamo energiju nemamo ni koncentraciju i stvarno neki detalji su nas koštale poraza, ali detalji uvijek i odlučuju utakmice. nRazlika nije nedostižna, sedam razlike, sve je otvoreno, ali imamo vremena dva tjedna za revanš. Do tada mi imamo četiri jako bitne utakmice u domaćem prvenstvu i četvrtfinale Kupa. Nadam se da ćemo svi biti zdravi u tom trenutku, dočekat ćemo Šibenku i nadam se još jednoj dobroj utakmici i tko bude bolji neka prođe u Final Four.’

Luka Gašić, igrač BC Komarno: ‘Pohvalio bih obe ekipe, mislim da je bila jako dobra utakmica. Svaka čast navijačima koji su došli biti podrška i jako je lijepo igrati pod ovakvom atmosferom. Utakmica je bila teška fizički i u teškom ritmu smo i mi i oni imamo svaka tri dana utakmice.

Ovo je tek ‘prvo poluvrijeme’, drugo se igra kod nas za par dana. Sedam razlike nije nešto nedostižno, borili smo se i probat ćemo to nadoknaditi i probati izboriti Final Four. želim sreću i nama i njima i neka bolji pobjedi.’

Izvor: Šibenka