Šibenka uvjerljiva protiv Alkara za skok na 5.mjesto

Šibenka je prelomila utakmicu u drugom poluvremenu, točnije u trećoj četvrtini. Dobili su tu četvrtinu 27:11 i trasirali si put do pobjede.

HT Premijer liga, 21.kolo:

Šibenka-Alkar 93:72 (30:19, 16:22, 27:11, 20:20)

(Vraneš 20, Vladović 17 / Neal 25, Wembi 20)

U sudaru momčadi sa dosta mladih igrača, bolju igru na otvaranju utakmice ponudila je domaća momčad, koja je bila prilično efikasna u uvodnim minutama. Čak 30 poena zabili su Dželalijini momci i ostavili Alkar na -11. Ipak u drugoj četvrtini koncentracija je malo popustila, gosti su se razigrali i uspjeli dobiti četvrtinu sa šest razlike i vratiti se u utakmicu. Šibenka je imala na poluvremenu vodstvo 46:41.

Vrijedi istaknuti da su obje ekipe imale glasnu podršku sa tribina pa je bilo prilično ugodno za gledati utakmicu u takvom navijačkom dekoru.

Šibenka je prelomila utakmicu odličnom trećom četvrtinom, koju je dobila 27:11 i pobjegla na 20 razlike, što je na kraju bilo nedostižno za goste, koji su do tog trenutka imali šut za tri poena 3/18 i u tom segmentu igre nisu nikako uspjevali pronaći pravi ritam, kako bi se vratili u utakmicu. Držala je Šibenka dvadesetak razlike kroz gotovo cijelu zadnju četvrtinu, a koševima Šarića imali su i najvećih +24, u 38. minuti. Na kraju zasluženih +21.

Ivan Vraneš je postigao 20 poena, uz šut 10/14, uhvatio 8 skokova i podijelio 3 asistencije, dok je Jakov Vladović dodao 17 poena, 4 skoka i 7 asistencija.

Kod Alkara, Amerikanac Neal sa 25 poena, 5 skokova i 4 asistencije najbolji pojedinac, dok je Wembi dodao 20 poena i 12 skokova.