Šibenki Dubrava, Gorici Gorica

Košarkaški klubovi Dubrava i Gorica su bili domaćini pripremnih turnira ovog vikenda.

POLUFINALE:

DUBRAVA FURNIR – RUDEŠ 101:77 (25:21, 23:25, 34:19, 19:12)

Dubrava Furnir: Gulam, Vujić 11, Perić 9, Kos, Hortman 19, Proleta 2, Majić 5, Šarac 14, Šutalo 10, Smolić 21, Cvitanović 6, Jelenek 4. Trener: D.Krunić

Rudeš: Jurički, Garafolić 20, Jurič 16, Šuvak 3, Galić 2, Šušak 7, Nakić – Vojnović 11, Torić 6, Majić 7, Popović, Rezo 5. Trener: M.Ličina

ŠIBENKA – BOSCO 93:87 (23:28, 25:25, 24:21, 21:13)

Šibenka: Vladović 21, Živković, Vuko 28, Gulin 8, Bašić 10, Pleadin, Mileković 19, Vlaić, Ivišić 7. Trener: M.Jurić

Bosco: Vidović 23, Buljević, Marković, Majcunić, Ćubela 8, Zrnić 6, Porobić, Božek, Branković 16, Katura 15, Mikulić 19, Vujatović. Trener: A.Tesla

ZA TREĆE MJESTO:

RUDEŠ – BOSCO 94:85 (26:17, 22:31, 23:21, 23:16)

RUDEŠ: Jurički 2, Garafolić 12, Jurič 20, Šuvak 6, Galić 8, Šušak 7, Nakić Vojnović 23, Cvitković, Torić 4, Majić 4, Popović 3, Rezo 5. Trener: M.Ličina

BOSCO: Vidović 11, Buljević 8, Hordov, Marković 4, Biloš, Zrnić 14, Porobić 5, Božek 2, Branković 8, Katura 19, Mikulić 14, Tomić. Trener: A.Tesla

FINALE:

DUBRAVA FURNIR – ŠIBENKA 92:100 (20:25, 23:20, 30:32, 19:23)

DUBRAVA FURNIR: Gulam, Vujić 6, Perić 9, Kos, Hortman 13, Proleta 3, Majić 5, Šarac 23, Šutalo 7, Smolić 19, Cvitanović 5, Jelenek 2. Trener: D.Krunić

ŠIBENKA: Vladović 24, Živković, Vuko 24, Gulin 8, Bašić 15, Pleadin 3,T.Ivišić 6, Mileković 20, Vlaić. Trener: M.Jurić

Za najboljeg igrača turnira je proglašen Jakov Vladović (Šibenka), dok je njegov suigrač Tonko Vuko bio najbolji strijelac.

KK Gorica je bila domaćin svog rođendanskog turnira, u pitanju je bila 50-ta obljetnica kluba. Goričani su u svoju dvoranu pozvali ABA ligaše Cibonu i Zadar te predstavnika Rusije, ekipu Temp-Sumz.

U prvoj utakmici Gorica je bila bolja od ruske ekipe 82:80, nakon preokreta u zadnjoj četvrtini. Rusi su puno bolje otvorili utakmicu i većim dijelom nje imali vodstvo, no ključna je bila posljednja četvrtina koju su Sesarovi momci dobili 18:10 i tako se plasirali u finale.

Cibona i Zadar su odigrali međusobnu utakmicu u kojoj je na kraju pobjedu odnio Zadar, sasvim zasluženo. Vodili su Zadrani većim dijelom utakmice, Cibona stizala zaostatak, koji je na kraju treće četvrtine bio samo -3. Ipak, Zadrani su podigli agresivnost u obrani, na što Cibona nije imala odgovor i pobjeda je pripala Zadru 93:85.

Najefikasniji u redovima Zadra, bili su Allen i Siriščević s 22, odnosno 18 poena, dok su Velićeve momke predvodili Mate Vucić s 14 i Marko Ramljak s 12 koševa.

U utakmici za treće mjesto, Cibona je pobjedila Temp-Sumz 83:77 i osvojila treće mjesto. Gibson sa 16 poena i Bilinovac sa 13 su bili najbolji kod Cibone.

U finalu su se susreli Gorica i Zadar. Neizvjesno poluvrijeme (43:43) Gorica je u trećoj četvrtini pretvorila u svoje vodstvo, imala čak i +10, no Zadar je preko raspoloženog Junakovića vratio utakmicu na početak, ali nakon neizvjesne završnice, Gorica je imala zadnji napad, koji je realizirala u zadnjoj sekundi preko Papca i došla do velike pobjede.

Najefikasniji kod Gorice su bili Lovro Mazalin s 18 i Ivan Papac s 15 poena, dok su Zadrane predvodili Ive Ivanov s 20 i Martin Junaković s 15 poena.

Tekst: KK Dubrava Furnir