Sjajna Gorica “skinula” Zadar, kojem je ovo treći uzastopni poraz u Premijerki

Zadar je u Velikoj Gorici upisao treći poraz u nizu u domaćem prvenstvu.

Miki Starčević je odlično pripremio svoje momke za susret sa Zadrom, koji je danas u Veliku Goricu stigao bez trenera Vladimira Anzulovića, Daria Drežnjaka i Aleksandra Bursaća i to se pokazalo očito kao presudno.

Gorica je od početka pokazala više želje, ali i ideje u igri pa je već nakon deset minuta imala +8, uz 27 ubačenih poena. Zadar se uspio konsolidirati do poluvremena, ali samo za izjednačenu četvrtinu. Odličan je kod domaćih bio Borna Kapusta, koji je i zabijao i dijelio asistencije…

Gorica je trećoj četvrtini imala i +13 u jednom trenu, Zadar to malo smanjio do kraja četvrtine, ali to je bilo to od njih. Kroz cijelu posljednju četvrtinu Gorica je kontrolirala vodstvo, Zadar se u posljednje dvije minute primaknuo na 89:84, a onda je Karlo Uljarević dalekometnom tricom riješio i definitivno pitanje pobjednika.

Konačan rezultat bio je 97:89 za Goricu, koju je predvodio Borna Kapusta sa 25 poena i 10 asistencija, dok je Dino Cinac ubacio 18 poena.

Poražene je predvodio Martin Junaković sa 19 poena, dok je Dominik Mavra ubacio 18.