Sjajni Dinamo pobjedom vratio finalnu seriju na početak, majstorica u subotu

Zanimljiva utakmica odlučena je u samoj završnici, u kojoj se Dinamo puno bolje snašao.

Finale doigravanja za Premijer ligu, 2. utakmica:

Dinamo Zagreb-Cedevita Junior 88:80 (26:29, 16:15, 26:17, 20:18)

(Jurič 25, Garafolić 22 / Krstanović 18, Šabić 17)

Vrlo dobro i sadržajno prvo poluvrijeme vidjeli smo u Draženovom domu. Dinamo je bolje krenuo u utakmicu, imao vodstvo, dok se Cedevita još zagrijavala, no bila je stalno tu negdje rezultatski. Ipak u završnici četvrtine, sa nekoliko vezanih poena, uspjeli su preokrenuti vodstvo Dinama i doći do +3 nakon prvih deset minuta. U drugoj četvrtini bilo je dosta grešaka sa obje strane, napadi više nisu bili tako protočni kao u prvoj četvrtini i igra se malo razvodnila. Ipak i u takvom ritmu, Cedevita je imala konstantno vodstvo, zahvaljujući raspoloženom Šabiću i Smajlagiću. Do poluvremena je Dinamo uspio održati rezultatski priključak, no svejedno su imali -4 na velikom odmoru.

Dinamo je znatno podigao razinu igre u obrani pa je već kroz pet minuta treće četvrtine uhvatio vodstvo Cedevite i poveo, u 27.minuti do tada najviših +9 (62:53). Uspjela se Cedevita malo pribrati i vratiti u utakmicu, Dinamo je zaredao sa nekoliko grešaka u napadu i prednost se do kraja četvrtine istopila na samo +5, na kraju treće četvrtine (67:62). U tom periodu kod Dinama posebno je bio raspoložen Marko Jurič, koji je na kraju treće četvrtine na kontu imao 18 poena.

Cedevita je nastavila boljom igrom i u nastavku utakmice pa su uspjeli iskoristiti malu smušenost domaćina i u 35. minuti doći do izjednačenja 69:69, a nakon dvice i slobodnog bacanja Krstanovića i povesti 71:72. Nakon nekoliko poena sa obje strane, u posljednje dvije minute ušlo se sa vodstvom Cedevite 77:80. Tricu je tada stavio Jurič za novo izjednačenje 80:80, na 1:52 prije kraja. Cedevita nije iskoristila slijedeći napad, ali ni Dinamo, tricu je promašio Vidović pa i Šabić na drugoj strani. Jurič je tada zabio dvicu za 82:80 Dinama, a Ušić izborio dva bacanja, koja nije realizirao, a Jurič je stao na drugoj strani na istu liniju te zabio oba za 84:80, 18 sekundi prije kraja. Ukrao je Garafolić gostima loptu i riješio pitanje pobjednika polaganjem u kontri.