Sjajni Krševan Klarica sa 29 poena (7 trica) odveo Jazine do pobjede nad Zapruđem

Mlada razvojna ekipa Zadra, Jazine Arbanasi su na svom parketu bili bolji od gostiju iz Zagreba.

Prva liga, 4.kolo:

Jazine Arbanasi-Zapruđe 86:68 (20:13, 23:22, 26:12, 17:21)

(Klarica 29, Zagoršak 15 / Jelenek 19, Bakula 15)

Sjajnu utakmicu odigrao je danas mladi Krševan Klarica, koji e sa 29 poena, od čega čak 7 trica, odveo svoju momčad do pobjeda nad gostima iz Zagreba, ekipom Zapruđa.

Domaća je momčad bolje otvorila utakmicu, imala +7 nakon prve četvrtine, u kojoj su gosti imali dosta problema u napadu, gdje su ubacili samo 13 poena i već tu nagovjestili nešto skrominju napadačku večer. U drugoj četvrtini domaćin je nastavio sa dobrom igrom, malo su se razbudili i gosti pa smo vidjeli nešto više poena sa obje strane, no i dalje je vodstvo bilo na strani domaće ekipe, koju je predvodio Krševan Klarica, koji je već u prvom poluvremenu ubacio 4 trice i nagovjestio veliku večer.

Gosti su se potpuno raspali u trećoj četvrtini, u kojoj je domaća momčad ubacila čak 6 trica, dobila četvrtinu čak 26:12 i potpuo izbacila goste iz kolosijeka. U nastavku utakmice, održavala je domaća momčad stečenu prednost i na kraju upisala važnu pobjedu. Ubacila je domaća momčad na ovoj utakmici čak 16 trica iz 38 pokušaja.

Krševan Klarica je na kraju ubacio čak 29 poena, trice je šutirao 7/13, uhvatio i 5 skokova, a sve to za 27 minuta igre. Drugi strijelac bio je Jurica Zaoršak sa 15 poena, sve iza linije 6,75 (5/8), Maksim Matulina je imao double-double učinak od 10 poena i čak 12 asistencija.

Kod Zapruđa, prvo ime Dorian Jelenek sa 19 poena.