Sjajni Mario Hezonja vodio Real do pobjede u 1.kolu, Roko Prkačin se nije upisao u strijelce

Real Madrid i Girona su otvorili novu sezonu ACB lige.

Real Madrid našeg Maria Hezonje je gostovao kod Girone Roka Prkačina na otvaranju nove sezone ACB lige. Real je na kraju gostovanje odradio rutinski, iako je Girona pružila solidan otpor, reklo bi se, koliko je mogla.

Girona je odlično otvorila susret i imala čak i +3 nakon prve četvrtine (imali su i 20:8), a onda se zagrijao Mario Hezonja i do kraja poluvremena već ubacio 18 poena i bio kreator serije 31:8 koju je Real napravio do poluvremena.

U drugom dijelu Real je primirio utakmicu, održavao vodstvo, iako je domaćin u nekoliko situacija bio na minimalnom zaostatku, no momci iz Madrida imali su svaki puta dodatni odgovor na domaći pritisak i na kraju došli do pobjede.

Mario Hezonja je utakmicu završio sa 23 poena i 7 skokova, dok je Roko Prkačin za 10 minuta igre ostao bez poena, uz 3 skoka.