Sjajni Split “poništio” Cibonu usred Zagreba

Split je sjajnom igrom potpuno nadigrao Cibonu u Draženovom domu.

Cibona i Split su odradili abaligaške obaveze u petak navečer u Draženovom domu. Kao pobjednik je izašla gostujuća ekipa, potpuno zasluženo.

Cibona je bolje otvorila susret i imala vodstvo sve do sredine prve dionice, a onda su Žuti preuzeli konce igre i poveli 11:12 te to čuvali do kraja četvrtine. U drugoj dionici Cibona je stala sa šutom, obrana je bila slaba, što je rezultiralo sa hrpom lakih koševa za Split, koji je sredinom poluvremena otišao na dvoznamenkastu prednost. Malo po malo ta je prednost rasla, Cibona nije nalazila odgovore na igru gostiju i Žuti su poluvrijeme zaključili sa +19 i odlično odrađenom četvrtinom (14:30).

Cibona je u trećoj četvrtini gotovo pa nestala sa terena, iako se očekivalo nekakvo buđenje na poluvremenu, no protiv danas sjajnog Splita, nisu imali šanse. Žuti su kao u transu odradili treću četvrtinu, u kojoj su dominirali na obje strane, prednost je samo rasla, a Cibona je u tim trenucima izgledala mršavo i očajno. Rezultat na kraju treće bio je 46:72.

U posljednjoj četvrtini Split je kontrolirao gotovo sve, Cibona je uspjela u nekim situacijama spustiti zaostatak ispod 20, no nije to previše utjecalo na konačni ishod i pobjedu Splita, 72:90 na kraju.

Lovro Mazalin je ubacio 15 za Cibonu, Aleksandar Aranitović 12.

Kod pobjedničke momčadi, Shannon Shorter prvo ime sa 19 poena, Lewis Sullivan je dodao 16.