SKL: Al`Amo i POŠK Dolina Gležnjeva uhvatili polufinale

Odigrane su dvije utakmice četvrtfinala Splitske košarkaške lige.

U Splitskoj košarkaškoj ligi na rasporedu su za vikend bile dvije utakmice razigravanja četvrtfinala, nakon kojih su poznati sudionici polufinala. Direktno u polufinale su se plasirale ekipe Marjana i Adriatica.

12:00  Al’Amo – Strožanac 89:83

Utakmica u kojoj se osjetila napetost i važnost ulaska u polufinale, te osjećaj momčadi da nemaju pravo na grešku. U takvim omjerima snaga u prvom poluvremenu se bolje snašla momčad Strožanca koja je na poluvrijeme otišla s prednosti 35:33. U trećoj četvrtini gledamo dobru igru Strožanca koji uz nekoliko vezanih pogodaka četvrtinu završavaju s vodstvom 55:47. Iako se nakon 3 četvrtine sve činilo da ćemo gledati utakmicu s malim brojem poena, te da će momčad Strožanca to sigurno privesti kraju, momci iz Al’Ama uspijevaju utakmicu poslati u produžetak, te na kraju regularnog dijela imamo rezultat 73:73. U produžetku imamo momčadi sa već dosta isključenih igrača zbog 5 osobnih pogrešaka, a to se posebno osjetilo na igri Strožanca koji bez Škare i Ferića nisu mogli više parirati Al’Amu te svoj put završavaju u četvrtfinalu. U polufinalu će momčad Al’Ama igrati protiv UKV Adriatica.

14:00 KK Skipper Pizzeria  – Pošk Dolina Gležnjeva 88:94

Utakmica koju smo gledali bila je neizvjesna rezultatski, ali cijelo vrijeme su lanjski prvaci bili u prednosti, te nisu ispuštali tu prednost u nijednome trenutku. Ostaje žal da obje momčadi nisu zaigrale u najjačim sastavima jer bi tada sigurno gledali neizvjesniju završnicu. Skipperu nije pomogao ni sjajno raspoloženi Luka Žitko koji je uz vrlo dobre postotke šuta držao svoju momčad na pristojnom zaostatku. U polufinalu će momčad Poška igrati protiv KK Marjana.