Škrljevo se na krilima odličnog Adwaya osladilo bodovima kod Furnira

Momčad Damira Rajkovića je uhvatila važnu pobjedu na startu sezone kod Funira u Zagrebu.

HT PREMIJER LIGA, 1.KOLO:

FURNIR-ADRIA OIL ŠKRLJEVO 83:91 (21:23, 17:26, 22:16, 23:26)

(Marić 19, Mandalinić 17 / Adway 28, Marinelli 16)

Zanimljivo je bilo danas u Dubravi. Šarinovi momci su bolje otvorili utakmicu, imali vodstvo sve do polovie četvrtine, a onda su gosti polako hvatali radnu temperaturu i do kraja četvrtine prešli u vodstvo, doduše minimalno. Razigrao se gostujući centar, Amerikanac Taylor Adway, koji je domaćinima zadavao najviše brige u napadačkom dijelu. Odlična gostujuća četvrtina (17:26) dovela je do rezultata 38:49 na poluvremenu za goste, koji su pokazali da su došli po pobjedu.

Ipak, nešto se pitalo i domaćina. Furnir je u trećoj četvrtini malo zatvorio reket, udaljio goste od koša, što je rezultiralo sa samo 16 gostujućih poena u tom periodu i domaćin se polako vraćao u utakmicu, koja je polako dobila neizvjestan predznak. U posljednjih deset minuta se ušlo sa +5 za goste (60:65), koji su prvo kroz dvije minute pobjegli na +9, a ekspresno i na +15 u 35.minuti i već je tu bilo jasno da se domaćin od poraza neće spasiti. Gosti su nizom slobodnih bacanja u posljednjim minutama samo potvrdili pobjedu.

Igor Marić je sa 19 poena bio najefikasniji kod Furnira, Lovro Mandalinić je ubacio 17.

Kod gostiju, spomenuti Taylor Adway prvo ime sa 28 poena (10/12 šut) i 8 skokova, Paolo Marinelli je dodao 16 sa klupe.