Škrljevo slavilo na vrućem gostovanju u Sinju

HT Premijer liga, 4. kolo

Alkar- Škrljevo 73:79 (41:38)

Košarkaši Alkara i Škrljeva odigrali su jedini susret dana u četvrtom kolu HT Premijer lige. Sinjani su tražili i treću domaću pobjedu dok je Škrljevo tražilo prvu ovosezonsku pobjedu uopće.

Cijela se utakmica igrala u rezultatskom egalu i koš za koš. Domaćini su prvu dionicu dobili rezultatom 23:20 dok je druga četvrtina završila izjednačeno te je Alkar na poluvrijeme otišao s tri poena prednosti. Potpuni egal obilježio je i drugo poluvrijeme, a fanatična podrška Maligana bila je sve jača kako se utakmica bližila svom kraju. Ipak, presudila je individualna kvaliteta kod Škrljeva. David Ušić je kod rezultata 71:71 sam zabio šest poena u nizu te odveo goste do važne pobjede.

Najbolji je kod Alkara bio Hrvoje Vučić s 19 poena, pet skokova i sedam asistencija. 19 poena Coreya Spencea bilo je najviše kod gostujuće momčadi.