Škrljevo šokiralo Split i uzelo važnu pobjedu

Split je danas potvrdio da nije u bajnoj formi…

HT Premijer liga, 27.kolo:

Adria Oil Škrljevo-Split 77:71 (21:24, 12:14, 19:15, 25:18)

(Robertson 21, Barnjak 13, Arslanagić 13 / Luković 17, Đoković 11)

Split je izgubio treću utakmicu u nizu, nakon Krke i Borca u ABA ligi, doživjeli su novi poraz, ovoga puta u Premijerki.

Split je danas bio bez Ukića, Marčinkovića i Mesičeka i to se na kraju pokazalo kao presudno. Samo je Luković danas bio na kolikom-tolikom nivou i to je bilo premalo da se dobije motivirani domaćin, koji je ipak imao zaostatak u prvom dijelu. Doduše minimalan, s obzirom da su stalno bili tu negdje.

Onda su u drugom dijelu potpuno nadigrali Split, do kraja treće uspjeli doći na samo -1 (52:53), a onda odigrali odličnih deset minuta. Poveli su na ulasku u posljednju četvrtinu i to vodstvo zadržali do kraja. Split je uspio u dva navrata doći do izjednačenog rezultata, no košem Roberstona u 39.minuti Škrljevo je otišlo na +6. Smanjio je Split preko Đokovića i Lukovića na 73:70, no Pilepić je slobodnim bacanjima zaključio utakmicu i donio svojoj momčadi veliku pobjedu.