Škrljevu pobjeda u Gorici, na krilima sjajnih Barnjaka i Jelenkovića

Škrljevo je uspješno prošlo još jedno gostovanje…

HT PREMIJER LIGA, 7.KOLO:

Gorica-Adria Oil Škrljevo 78:84 (17:19, 21:18, 17:18, 23:29)

(Baković 18 Kalajžić 12 / Jelenković 22, Barnjak 21)

Škrljevo je još jednom u ovoj sezoni pokazalo da je spremno za velike stvari. Uzeli su pobjedu danas na gostovanju u Gorici, gdje se rijetko tko osladio bodovima u posljednjih nekoliko sezona, ako uzmemo u obzir ekipe iz tzv. “drugog razreda” naše košarke. U jednom direktnom duelu uzeli su važnu pobjedu.

Prvo je poluvrijeme već pokazalo da će ovo biti neizvjesna utakmica, koju će na kraju odlučiti detalji, što se na kraju i dogodilo. U posljednju četvrtinu se ušlo sa izjednačenim rezultatom 55:55 i ništa nije naslućivalo da će u posljednjih deset minuta napadi obje ekipe proraditi, a uprvo to se i dogodilo. Škrljevo je sredinom posljednje četvrtine, na krilima sjajnog Tonija Jelenkovića, pobjeglo domaćinu na deset poena viška i tu su gosti već počeli lomiti Goricu. Uslijedilo je tada nekoliko dobrih minuta Gorice, koja je došla na 66:70, no gosti su ponovno preko Marinellija i Hortmana pobjegli domaćinu na 73:78 i sa tim se rezultatom ušlo u posljednju minutu. Gorica je u samoj završnici uspjela samo smanjiti zaostatak, ali nije to bilo dovoljno da se ugrozi sigurna pobjeda gostiju.

Toni Jelenković je za goste ubacio 22 poena, uz 4 skoka i 4 asistencije, dok je kapetan Josip Barnjak postigao 21 poen, uhvatio 6 skokova i podijelio 5 asistencija.

Kod domaćih, prvi strijelac Marko Baković sa 18 poena, Mate Kalajžić je ubacio 12.