Slavica donio Škrljevu pobjedu kod Gorice

Škrljevo je upisalo drugu pobjedu u nizu, a Gorica drugi poraz u nizu.

HT Premijer liga, 19.kolo:

Gorica-Adria Oil Škrljevo 79:88 (23:25, 17:22, 18:16, 21:25)

(Mazalin 18, Majcunić 16 / Slavica 24, Batur 13)

Gosti predvođeni preciznim Nikom Slavicom bolje otvaraju današnji susret i od samog početka kontroliraju utakmicu. Tricom Antonia Bobana u 7. minuti odlaze na velikih +8 (13:21). Gorica preko Gospića, Mazalina i Brzoje radi seriju 6:0 za 19:21, ali Batur i Roberson uzvraćaju za 19:25. Vučić i Majcunić su precizni u zadnjoj minuti pa se na mali odmor odlazi s minimalnim vodstvom gostiju 23:25.

U 13. minuti Mazalin polaže za prvo vodstvo domaćih igrača (32:30), a slično ponavlja Miković minutu kasnije (34:32). Nitko u tom trenutku nije mogao ni slutiti da će ovo biti zadnje vodstvo Sesarove momčadi. Vucić postiže tricu za preokret (34:35) i od tada gosti imaju momentum na svojoj strani pa do kraja poluvremena povećavaju vodstvo na 7 razlike (40:47).

U nastavku Gorica kreće agresivnije pa Mazalin i Brzoja smanjuju na 44:47. No, umjesto potpunog priključka igrači Damira Rajkovića su ti koji dominiraju i rade seriju 11:0 za najveće vodstvo jedne ekipe danas (44:58). Seriju napokon prekida Mašić tricom i zatim Gorica ponajviše zahvaljujući Majcuniću počinje nadoknađivati minus. U 35. minuti Papac polaže za dolazak na samo -1 (68:69) i k tome domaći imaju novi posjed za prelazak u vodstvo. No, Majcunić, Mašić i Papac zaredom promašuju 3 prilike, a gosti koriste šansu i preko Slavice, Dorrisa i Bobana rade seriju 9:0 za nedostižnih 68:78.

Unatoč nastojanjima domaćih da nešto preokrenu u zadnje dvije minute, gosti iz Škrljeva sigurno privode utakmicu kraju za konačnih 79:88. Zaslužena pobjeda i vrijedni bodovi za Nika Slavicu i njegovu novu momčad.

Goričane je predvodio Lovro Mazalin s 18 poena 6 skokova i 4 asistencije, a najveću pomoć imao je u Ivanu Majcuniću koji je pridodao 16 koševa. Mislav Brzoja zaustavio se na 12 poena, ali je zbog 5 osobnih izostao iz igre u zadnjim minutama.

U redovima gostiju najraspoloženiji je bio Nik Slavica s 24 poena, 12 skokova i 4 asistencije. Ivan Batur je ugradio 13, Mate Mandić 12, a Antonio Boban i James Dorris zatvaraju listu dvoznamenkastih strijelaca s 10 poena.