Slavica sa 36 poena srušio i Vrijednosnice

Ponovno je odličnu utakmicu odigrao Nik Slavica i donio domaćinu veliku pobjedu.

HT Premijer liga, 21.kolo:

Adria Oil Škrljevo-Vrijednosnice Osijek 96:89 (31:20, 17:27, 18:27, 30:15)

(Slavica 36, Boban 15 / Jordano 23, Ćorić 17)

Odlično i efikasno prvo poluvrijeme odigrale su ove dvije ekipa na Mavrincima. Domaćin je puno bolje otvorio utakmicu i na krilima ponovno raspoloženog Slavice, imao +11 na kraju prve četvrtine. Gosti su u drugoj četvrtini došli malo do daha, popravili svoju igru na obje strane terena, a probudio se kod njih Antonio Jordano, koji je zaredao sa nekoliko pogođenih trica i utakmica je ušla u neizvjesan tijek. Zadnjih nekoliko minuta prvog poluvremena igralo se koš za koš, a Škrljevo je uspjelo košem Dorrisa dvije sekunde prije kraja ipak doći do vodstva na poluvremenu. Slavica je prvo poluvrijeme završio sa 16 poena, a Jordano sa 20, od čega čak 5 trica.

Osječani su bolje otvorili drugo poluvrijeme i u jednom trenutku pobjegli na +7, brzim preokretom rezultata. Domaći su dosta loše izgledali u tim trenucima, brzopleto u napadu i loše i porozno u obrani. Iako su uspjeli malo konsolidirati redove pred kraj četvrtine, gosti su sa nekoliko lakih poena iz kontri ponovno imali +6, minutu prije kraja treće četvrtine. Četvrtinu su zaključili vodstvo 66:74. Brzo nakon ulaska u zadnju četvrtinu, imali su gosti i +10, razigrao se tada Andrija Ćorić i njihova je igra dobila dimenziju više. Domaćin se uspio u 34. minuti približiti na -4, košem Slavice, brzali su u napadu nepotrebno igrači gostiju, a nakon odbijanca Slavicinog šuta, na -2 je smanjio Batur. Već u slijedećem napadu, Jordano je promašio tricu, a Slavica donio izjednačenje 80:80 pa mu se nakon osvojene lopte pridružio tricom Boban za vodstvo 83:80 domaće momčadi. Gosti su u tim trenucima izgledali potpuno izgubljeno. Boban je nakon toga povezao još jednu tricu za bijeg domaće momčadi na +6, da bi potpunu ludnicu i preokret Slavica zaključio dvicom za 88:80, na 2:30 prije kraja utakmice. Gosti su iskoristili dva neiskorištena napada domaćih i preko Darlinga i Sigkounasa smanjili rezultat na 88:84, minutu prije kraja. Sa brza četiri poena (Boban, Dorris) opet je Škrljevo otišlo na +6 i približilo se pobjedi. Gosti su se uspjeli malo smanjiti, na 94:89, no Batur je sa dva bacanja potvrdio pobjedu.

Nik Slavica je još jednom bio najbolji igrač Škrljeva. Upisao je čak 36 poena, uhvatio 11 skokova, podijelio 7 asistencija i imao 3 ukradene lopte. Vrlo dobru rolu odradio je i Antonio Boban sa 15 poena.

Kod gostiju Antonio Jordano prvi strijelac sa 23 poena, dok je Andrija Ćorić dodao 17.